Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Microsoft kończy sprzedaż Windows 7 OEM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Microsoft ogłosił, że z dniem 31 października przestanie dostarczać do partnerów OEM system Windows 7 w wersjach Home Basic, Home Premium i Ultimate. Związane jest to oczywiście z zakończeniem podstawowego wsparcia dla „siódemki” w styczniu 2015 roku.
[Obrazek: winda120.jpg]
Microsoft powoli robi miejsce dla swojego nowego systemu operacyjnego Windows 9 kończąc sprzedaż Windows 7 dla producentów sprzętu komputerowego. Już 31 października nie będą mogli oni zamówić innej edycji siódemki niż Professional Edition. Nie wiadomo jednak jak długo ta ostatnia będzie dostępna, gdyż na tę chwilę Microsoft nie ujawnił żadnej daty zakończenia sprzedaży.

Informacja nie jest raczej zaskakująca – gigant z Redmond nie dostarcza na rynek konsumencki już żadnej edycji Windows 7 od października ubiegłego roku. Tradycją w przypadku Microsoftu jest, że wersja OEM „żyje” około rok dłużej. Firma zresztą już niedługo, bo 13 stycznia 2015 roku kończy podstawowe wsparcie dla „siódemki”, więc decyzja jest jak najbardziej zrozumiała.

Nie oznacza to jednak, że fani Windows 7 zostaną na lodzie. Rozszerzone wsparcie, na które składają się małe poprawki systemu i jego bezpieczeństwa będą udostępniane do stycznie 2020 roku. W międzyczasie wiele osób i tak wybierze nowszy OS, a wszystko wskazuje, że takim wabikiem na klientów będzie Windows 9. Już za kilka dni powinniśmy zobaczyć jego testową wersję, więc przekonamy się, czy jest na co czekać.

Źródło: KitGuru, za: pc lab.pl
Przekierowanie