Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Długie uruchamianie systemu,
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Temat ten pojawia się na forum często, jednak wydaje mi się, że każdy przypadek jest inny.

Problem pojawił się po przywracaniu systemu z obrazu dysku C zrobionym Programem Paragon Backup Recovery.

System zaczął uruchamiać się w czasie ok. 280 sek. do pełnej gotowości. Obraz systemu był zrobiony tuż po nowej instalacji systemu, aktualizacjach, instalacji programów, wyłączeniu części usług, i skonfigurowaniu dla własnych preferencji, oraz wyczyszczeniu systemu i defragmentacji dysku.

System przed wykonaniem przywrócenia uruchamiał się w czasie do 80 sek. do pełnej gotowści. I pracowałem na nim prawie 2 lata.

Pomyślałem więc, że być może obraz systemu był uszkodzony jednak podczas jego wykonywania Paragon nie podał żadnego komunikatu o błędzie.

Zainstalowałem system od nowa. Oczywiście aktualizacje, ustawienia, usługi(wyłączanie) itd. jak poprzednio.

Teraz system uruchamia się w taki oto sposób, przedstawiam to szczegółowo.
1-od wciśnięcia przycisku Power mija 7,93 sek i pojawia się logo asusa.

2-po 13,27 sek pojawia się okno ładowania systemu

3-po 53,25 sek okno logowania (automatyczne logowanie z hasłem) Do tej chwili jak przed instalacją.

4-61,02 sek pojawia się pulpit

5-150,89 sek system gotowy(czasami więcej nawet do 240 sek)

Ale dzieją sie inne rzeczy przestawia ikony pupitu, pojawia się ikona grupy domowej (nie za każdym razem) po restarcie znika.

Może by mi to nie przeszkadzało, ale porównując początkowe 80 sek. a teraz te średnio 210 sek. to wydaje mi się dużo.

W załączeniu podaję link do OTL:
http://speedy.sh/Y34ab/Extras.Txt
http://speedy.sh/aD9TG/OTL.Txt
Bardzo proszę o pomoc czy można coś z tym zrobić.Ale w razie chęci pomocy bardzo proszę prowadzić mnie za rączkę jak do przedszkola bo jestem zielony w takich sprawach.
Już dziękuję za zainteresowanie moim tematem.
Jesli robiles podczas instalacji i konfiguracji wszystko to samo co poprzednio a teraz system zamula to przyczyn moze byc duzo.. na sam poczatek przeskanuj doglebnie partycje antywirem, potem uzyj ccleaner-a, jesli to nic nie da to bedziemy sie zastanawiac dalej. skoro system jest czysty to powinno byc wporzadku. kolejnym punktem moga byc sterowniki.. lub po prostu w konfiguracji nie ustawiles uruchamiania na ilosc dostepnych rdzeni procesora... oryginalnie jest ustawione na 1 core.. tez widzialem takie przypadki.
Witam.
Oczywiście po instalacji systemu, po wgraniu programów, po powyłączaniu zbędnych usług i konfiguracji systemu pod siebie, robię czyszczenie cclenr-m defragmentuję partycję systemową, użyłem również adwclenera. wprawdzie nie skanowałem avastem. bo przecież większość instalatorów do programów mam na innej partycji, i starałem się nie biegać po internecie.
Co do sterowników to instaluję z płyty dołączonej do laptopa Asus n61Jv. oprócz nividy i sterownika audio bo ten z płyty
nie działał prawidłowo.Pobrałem ze strony Asusa starszy i później było ok. Chyba, że sterowniki intela.Ale żadnych wykrzykników w menadżerze urządzeń nie ma.
Co do procesorów to rzeczywiście w msconfig ustawione jest na 1.
Aha i jeszcze jedno dostałem płytkę startową z programu HDD Regenerator tym też przeleciałem cały dysk i on nic nie znalazł, żadnych bad sektorów, Bo pomyślałem że może to wina dysku.
I na prawdę nie mam pojęcia co może być bo jak wspomniałem wcześniej nie jestem w tym biegły.
HDD Regenerator wyrzuć jak najdalej od siebie i niech nigdy ci przez myśl nie przejdzie jego używać. Czasem pomaga, częściej "rozwala" dyski. Zmień liczbę procesorów na max i pamięć ram na max. Sprawdź
Bardziej analityczna i dokładna metoda określenia tego co się dzieje z systemem podczas rozruchu jest instalacja WPT (Windows Performance Toolkit) z pakietu WIndows Software Development Kit - http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/...e/hh852363
i użycie narzędzia xbootmgr w wierszu poleceń z uprawnieniami admina
xbootmgr -trace boot -traceFlags BASE+CSWITCH+DRIVERS+POWER -resultPath C:\TEMP
W folderze temp (trzeba utworzyć) po po restarcie o co się zapyta zostanie zapisany plik *.etl który należy wystawić na dowolny serwer do pobrania i przeanalizowania.
Przekierowanie