Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Instalacja modemów USB Neostrady TP na Windows 7 (instrukcje)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

poniżej zamieszczam linki do instrukcji instalacji modemów USB do Neostrady TP.

Zanim przystąpisz do instalacji modemu - [urln=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/neo_pobr/]pobierz odpowiedni sterownik[/urln]

[urln=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/sagem800/inst_ster/]instrukcja instalacji modemu Sagem [email protected] 800 w Windows 7 32 i 64 bit[/urln]

[urln=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/st330/inst_ster/]instrukcja instalacji modemu SpeedTouch 330 w Windows 7 32 i 64 bit[/urln]

instrukcja instalacji modemu ZTE ZXDSL 852 v1 (dwu diodowy) w Windows 7 32 bit
Dodam tyle, że te instrukcje są błędne - przynajmniej dla ST, Win7 Ultimate 64bit. Wywala BSoD po ponownym uruchomieniu komputera z podłączonym modemem, a połączenia nie da się nawiązać ze względu na błąd 628.
(13.02.2010 11:09)w1ld napisał(a): [ -> ]Dodam tyle, że te instrukcje są błędne - przynajmniej dla ST, Windows 7 Ultimate 64bit. Wywala BSoD po ponownym uruchomieniu komputera z podłączonym modemem, a połączenia nie da się nawiązać ze względu na błąd 628.

Działa jak najbardziej.
Co do błędu 628:
1. Odłącz modem
2. Odinstaluj sterownik modemu przez Panel Sterowania, następnie zainstaluj go ponownie z innym ustawieniem protokołu, który masz do wyboru w punkcie 12 instrukcji ( w polu Usługa wybierz PPPoE ) i skonfiguruj połączenie od nowa.
Nie działa.
(13.02.2010 13:52)w1ld napisał(a): [ -> ]Nie działa.

Ten sam błąd?
Opisz coś więcej. Czy robisz krok po kroku jak w instrukcji?
Ja przetestowałem że tak powiem pomoc techniczną TP i sprawdziło się - wszystkie instrukcje instalacji modemów USB pod Windows 7 są prawdziwe i modemy działały. W przypadku ST330 możliwe jest pojawienie się BSoD ale po odłączeniu modemu od portu USB podczas pracy.
Jaka płyta główna? Modem podłączasz z przodu czy z tyłu komputera? A może to jest notebook? Jeżeli tak to jaki.
Pisanie na forum "Nie działa" to nie wszystko...
Po prostu te wskazówki nie działają co oni tam mają. Ten sam problem o którym pisałem wyżej + po restarcie i włączaniu komputera z podłączonym modemem = BBsoD.
Sposób znalazłem już. Będę miał później trochę czasu to napisze poradnik jak połączyć się z neostradą za pomocą modemu Speedtouch 330 na Win7 64bit.
To napisz bo u mnie też wywala Blue Screen.
Ja po prostu poszedłem do salonu tepsy... oczywiście do 7 sterów nie mają, ale z ciekawości wziąłem do Visty i poszło pięknie. Moja rola ograniczyła się do wpisania usera i hasła ;] Mam Home Premium 64 bit, ale u kumpla na ultimate też idzie (u mnie sagem, u niego speedtouch)
(13.02.2010 17:58)w1ld napisał(a): [ -> ]Po prostu te wskazówki nie działają co oni tam mają. Ten sam problem o którym pisałem wyżej + po restarcie i włączaniu komputera z podłączonym modemem = BBsoD.
Sposób znalazłem już. Będę miał później trochę czasu to napisze poradnik jak połączyć się z neostradą za pomocą modemu Speedtouch 330 na Windows 7 64bit.

W porządku. Czekamy i będziemy wdzięczni za pomoc.
Instalacja modemu Speedtouch 330


1. Ściągamy sterowniki:
  • - [urln=http://www.tp.pl/b/binaries_big/SpeedTouch330_Vista_7.zip]Windows Vista x86 [/urln]
  • [urln=http://www.speedtouch.com/software/ST330/R400/Installers/Windows/SpeedTouch330seriesR4.0.0.5.exe]Windows Vista x64[/urln]
2. Instalujemy w trybie zgodności z Windows Vista SP2.
3. Konfigurujemy połączenie:
  • Nazwa użytkownika oraz hasło
  • Rodzaj połączenia PPPoE 0.35
4. Tworzymy plik .bat za pomocą notatnika z treścią:
  • @echo off
    ping localhost -n 30 > nul
    net start st330service
Plik zapisujemy jako nazwa.bat
5. Plik wklejamy do folderu autostart. (Start > Wszystkie programy > Autostart)
6. Otwieramy menu Start i w polu wyszukiwania wpisujemy "połączenia". Z wyszukiwanych wybieramy "Wyświetl połączenia sieciowe", klikamy na nasze połączenie i klikamy utwórz skrót a następnie wklejamy go na swój pulpit.
7. Otwieramy menu Start i w polu wyszukiwania wpisujemy "services.msc". Z listy wyszukujemy "Speedtouch 330 Manager", klikamy na niego PPM i wybieramy właściwości. Tryb uruchamiania przestawiamy na ręczny.
8. Za każdym razem kiedy uruchomimy komputer będzie nam wyświetlało się okno komend i będziemy musieli poczekać 30 sekund, by nie wywaliło BSoD, wyszukujemy "services.msc" i uruchamiamy ręcznie "Speedtouch 330 Manager".
9. Łączymy się z internetem za pomocą skrótu na pulpicie.

by w1ld.
Znam ten sposób ale u mnie to nie rozwiązało problemu. Czasem mam bluescreeny. Myślałem, że może ktoś zna jakiś inny sposób.
Wszystko było by super ALE jak skopiować nazwa.bat do Autostart ?? Nie każdy jest urodzonym "komputerowcem" Zacieszacz
Za wszelkie sugestie z góry dziękuje...
Złap i trzymaj plik, najedź nim na menu start następnie wszystkie programy, następnie autostart i umieść puszczając w odpowiednim miejscu, to jeden z wielu sposobów Uśmiechnięty
Dzięki za pomoc. Nadaje właśnie z pomyślnie zainstalowanej Neostrady (modem: speedtouch 330) pod Windows7 64bit. Zobaczymy jak będzie przebiegać dalesze użytkowanie. Pozdrawiam.
A ja mam taki problem. Net mi działa normalnie na modemie speedtouch 330, ale gdy dokupiłem sobie drugą kość ram 2gb ddr3 1333mhz kingston'a (identyczną jaką miałem wcześniej) wywala mi blue screeny przy podłączonym modemie. Jeśli modem jest odłączony wszystko działa jak należy...
Instalowałem ze zgodnością windows Vista sp2 ale już po drugim uruchomieniu komputera znowu BSOD.
Czyżbym musiał zmienić system ?
A czy podane tu rozwiązanie Ci nie pomaga?
Tzn narazie próbowałem tylko wg pomocy technicznej tpsa, bo tamte rozwiązanie jakoś nie do końca rozumiem..
Nie widzę żadnego autostartu u siebie w pasku start, chyba że jest na to inny sposób ?
Witam,
Przetestowałem SpeedTouch 330 na Windows 7 i niestety... nie działa tak jak powinien a nawet jeżeli zadziała to potem dzieją się różne rzeczy - restarty systemu, BSoD itp...

Odpowiedź na to jest na samym początku instrukcji instalacji modemu:

"Sterowniki do SpeedTouch 330 pod Windows 7 nie są dostępne. Instalację można przeprowadzić z użyciem sterownika do Windows Vista w trybie zgodności, lecz mogą wystąpić problemy w postaci blue screenów, restartowania się systemu i inne."

Reasumując: zainstalować się da i modem zadziała ale MOŻE nie działać lub może podziałać i (...)

W związku z powyższym prośba o nie pisanie w tym temacie że Wam nie działa SpeedTouch 330 w Windows 7 bo nikt Wam nic nie poradzi...

Prawda jest taka że modemy USB nie będą wspierane - to przeszłość. Po co wspierać coś czego się już nie sprzedaje? Kozak
A jest jakiś sposób, żeby zainstalować liveboxa przez wifi (sagem xg-760n) na Windows 7? Ze sterownikami Vista/7 wywala bluescreen.
Bluescreenów jest dużo, może ciut dokładniej powiesz?
Stron: 1 2
Przekierowanie