Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Brama domyślna niedostępne, serwer DNS nie odpowiada
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam komputer i laptop. Do komputera podłączony jest router TP LINK, który wysyła sygnał do laptopa. Lecz coś jest nie tak. Co jakiś czas urywa mi się sygnał i nie mam na laptopie internetu, choć pokazuje że jest sygnał (widzę w prawym dolnym rogu, że jest jedna albo dwie kreski sygnału). Kiedy biorę rozwiąż problemy, to na jakiś czas internet powraca, a problem jest w większości taki sam: brama domyślna jest niedostępna, połączenie między routerem a komputerem zostało rozłączone, a czasami piszę że serwery DNS nie odpowiadają. Czasem gdy zabraknie internetu i pojawi się wykrzyknik (ten w prawym dolnym rogu) to najadę myszką na niego, odczekam parę sekund i Internet wraca. To bardzo denerwujące, gdy internet włącza się i wyłącza, nic nie można robić. Proszę o pomoc.
A na komputerze stacjonarnym również występuję ten problem czy tylko na laptopie? Drugie pytanie: czy jak podłączysz net bezpośrednio do laptopa to działa on bez problemu?
Nie, na komputerze stacjonarnym Internet działa bez zarzutów. A co do drugiego pytania: nigdy nie podłączałem laptopa do głównego kabla od Internetu, u mnie jest tak że główny kabel od Internetu jest w pokoju, w którym jest komputer stacjonarny, dlatego tam znajduje się router. Z laptopa korzystam w swoim pokoju.
No to spróbuj sprawdzić czy na kablu również wystąpią te problemy.
Działa bez problemów. Zauważyłem też, że w pokoju, w którym jest router internet na laptopie zawsze działa. Ale pomiędzy moim pokojem, a pokojem, w którym jest router jest tylko jedno pomieszczenie. Jesteśmy bardzo blisko, sygnał powinien być dobry i nie urywać się.
Wiesz, między "powinno" a "jest" jest zawsze różnica. Grube mury [zwłaszcza stare], jakieś inne urządzenie, wifi sąsiada i już jest problem z zasięgiem. Możesz pomyśleć nad czymś by wzmocnić sygnał z routera [np. różnego rodzaju wzmacniacze sygnału] bądź tak przesunąć router by był bliżej Twojego pokoju.

Ostatecznie możesz poeksperymentować z częstotliwością na jakiej masz wifi i znaleźć najmniej obciążony kanał.
Jakie to mogą być urządzenia ?
Albo kupić gotowe już urządzenie np: KLIK
Ja bym chciał najpierw wiedzieć takie rzeczy jak:
- model routera tp-link;
- model laptopa i karty wlan;
- screeny z Inssider'a bo może coś innego zakłóca tę sieć na tym samym kanale (standard 2.4Ghz jest bardzo popularny i wszystkie urządzenia sieciowej na nim działają);
- czy jest zainstalowana dedykowana aplikacja producenta do zarządzania wifi (jeśli tak to jaka i screeny z ustawień).

Można zmienić kanał ręcznie w ustawieniach routera a potem w ustawieniach karty wifi.
Potem można się zastanowić nad zakupem mocniejszej anteny dookólnej (tzw patyk o ile jest taka możliwość) do tego routera na wtyku RP-SMA z lepszą zyskownością załóżmy > 10dBi (ale też bez przesady w drugą stronę). Taki koszt jest mały a wzmacnia sygnał o jakieś 20-30%.
1. TP LINK TL-WR740N
2. Laptop HP 650 ; mam jakieś dwie karty sieciowe: a) Ralink RT5390R 802.11b/g/n 1x1 Wi-Fi Adapter
b) Realtek PCIe GBE Family Controller
3. Mam kilka screenów w załącznikach
4.Nie, nie ma takiej aplikacji. Do routera dorzucona była płytka. Włożyłem ją do komputera (wtedy gdy podłączałem router) i według wskazówek konfigurowałem router.
Po wskaźniku RSSI widać, że sygnał jest dość mocny (o ile w problematycznej lokalizacji). Nie widać także aby inne sieci nakładały się. Być może ktoś ma włączone urządzenie elektryczne zakłócające emisję fal.
W routerze w zakładce Wireless Settings zmień kanał (channel) i taki sam ustaw we właściwościach karty bezprzewodowej- najlepiej zacząć od trzech charakterystycznych 1-6-11. Następnie dla testów wyłącz szyfrowanie i zobacz czy dalej będzie rozłączać.
W najgorszym wypadku czeka Cię przywrócenie systemu fabrycznego w laptopie.
Przekierowanie