Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Windows Phone 8 z obsługą CardDAV i CalDAV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Firma odpowiedzialna za ten system oskarżona o paskudne kłamstewko.
[Obrazek: image_thumb]
W grudniu Google ogłosił, że od 30 stycznia bieżącego roku nie będzie można rejestrować nowych urządzeń na Gmailu, Kalendarzu i Kontaktach, które synchronizują się z nimi poprzez Exchange ActiveSync. A na tej metodzie polegają nowe systemy Microsoftu.

Wewnętrzna, wbudowana obsługa usług Google (Kalendarz, Gmail, Kontakty) w systemach Windows 8, Windows Phone oraz Windows RT realizowana jest poprzez protokół Exchange ActiveSync, który od lat był obsługiwany przez internetowego giganta. Ten jednak postanowił zaoszczędzić na opłatach licencyjnych dla Microsoftu za ów protokół i ogłosił w grudniu, że za dwa miesiące od daty ogłoszenia, wyłączona zostanie możliwość przypisywania nowych urządzeń korzystających z EAS.

Do tych urządzeń, między innymi, należą te, które mają zainstalowane wyżej wspomniane systemy Microsoftu. Te, bez dodatkowych aplikacji, nie obsługują protokołów CardDAV i CalDAV, które proponuje w zamian Google, a jedynie IMAP, co oznacza, że z obsługiwanych natywnie usług Google pozostanie tylko Gmail, bez Kontaktów i Kalendarza.

Microsoft utrzymywał, że był „bardzo zszokowany tą decyzją” oraz że „nic wcześniej o tym nie wiedział”. A tymczasem anonimowe źródła redakcji The Verge, powiązane z firmą Google, donoszą, że Google poinformował Microsoft o swoich planach już latem. Jeżeli to prawda, oznaczałoby to, że Microsoft nas oszukał.

Dowodzić tego mają zaawansowane prace nad implementacją obsługi CardDAV i CalDAV w Windows Phone 8, których postęp wskazuje na to, że owe prace rozpoczęły się zanim Google publicznie ogłosił swoje plany.

Microsoft poprosił Google o przesunięcie daty zakończenia obsługi Exchange ActiveSync na późniejszy termin, by ten zdążył z aktualizacją swoich systemów. Google się nie zgodził.

Za: chip.pl
Przekierowanie