Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Zmiana systemu operacyjnego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich


Piszę do was z prośbą o poradę odnośnie systemu operacyjnego.
Zacznę od podania specyfikacji laptopa.



Procesor
Intel® Core™2 Duo P7350
(2.00 GHz / FSB 1066 MHz / L2 cache 3 MB)

Pamięć systemu
4 GB (2 GB + 2 GB)
DDR2 (800 MHz)

Gniazdo pamięci
2 x SODIMM


Procesor graficzny
NVIDIA® GeForce® 9200M GS

Pamięć graficzna
512 MB GDDR2


Odnośnie systemu to posiadam Windows XP HE oczywiście oryginalny. Ze względu na dziwny pociąg do zmiany zastanawiam się nad dwoma systemami (ewentualnie pozostaniu przy Win XP)

1. Windows 7 64 bit
2. Linux Ubuntu 64 bit

Używam laptopa do oglądania filmów, słuchania muzyki, korzystania z przeglądarki i czasem do gier. Z grami coraz rzadziej korzystam ze względu na zbliżające się maleństwo i przede wszystkim bardzo szybkim wzrostem gier i wykorzystaniu mocy przez nich. Dla przykładu Lord Of The Ring War In The North skończył się fiaskiem w połowie gry ze względu na strasznie szarpiącą grafikę mino minimalnego ustawienia grafiki.

Wymagania jakie stawiam dla systemu to przede wszystkim stabilność, bezpieczeństwo i długie wsparcie techniczne. Odnośnie obu systemów to każdy ma jakieś wady i zalety dlatego proszę was o małą poradę. Czy warto zmieniać czy poczekać do końca wsparcia Windows XP i wtedy nad czymś pomyśleć.



Ps: Bardzo chętnie to przedyskutuję na gg 1754784 Uśmiechnięty
Sprawdź czy Ci Windows 7 pójdzie, tym programem : http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-Up...15011.html

Jeżeli tak to polecam Ci siódemkę.
Hmm na Ubuntu możesz też pograć w fajne gierki znajdujące się na stronie http://playdeb.net/.
Teraz wymienię niektóre zalety Ubuntu:
- Live CD,
- Możliwość zmiana środowiska graficznego,
- Stabilność,
- Szybkość,
- Bezpieczeństwo,
- Gotowość do działania od razu,
- Darmowy,
- Nie trzeba martwić się o ochronę.
A ja zamiast Ubuntu polecam Ci Kubuntu 12.04 w którym możesz spersonalizować więcej niż w normalnym Ubuntu a to co robi Canonical z Unity jest skandalem. Niektórzy twierdzą że KDE (środowisko wykorzystane w Kubuntu) jest zasobożerne jednak po wyłączeniu niepotrzebnych usług i efektów pulpitu byle netbook da sobie z nim radę.

Tak więc po ściągnięciu i instalacji Kubuntu nie musisz pobierać/instalować tyle oprogramowania co w Windows ponieważ najważniejsze elementy i programy są już zainstalowane. Linux ze względu na swoją architekturę jest także bezpieczniejszy i mniej awaryjny aniżeli mikromiękkie okna.

Te dwa systemy (Windows 7 i Kubuntu/Ubuntu) możesz zainstalować obok siebie.

Pozdrawiam
Willy
Znaczy, że Linux lepszy jest od Windows 7 ?
Do zastosowań które wymieniłaś Linux (a właściwie jedna z jego dystrybucji) nadawałby się znakomicie. Wybór przeglądarek dla Linuksa jest duży, możesz na nim korzystać z Firefoxa, Opery, Chrome i innych mniej popularnych. Z grami może być problem, ale zawsze można spróbować uruchomić je za pomocą Wine.

Dystrybucja Ubuntu (z tego co pamiętam) nie zawiera co prawda zamkniętych kodeków (jak np. MP3, Flash), ale zainstalowanie ich nie sprawia problemu - odtwarzacz sam zapyta o pozwolenie.

Willy
Ja polecę ze swojej strony jednak Windows 7.
Jestem subiektywny, ale muszę przyznać że nie ma z nim wcale tak dużo problemów jak z poprzednimi wydaniami tego systemu.
No i nie wiem, jak dużą wagę przykładasz do gier, ale jak lubisz grać dużo, to raczej też potrzebny ci Windows.
Kuba nie zawsze.
Strona playdeb.net ma duży asortyment.
Windows 7 owszem, tylko ta przyjemność kosztuje kilkaset złotych. A do tych zastosowań niewiele zauważy się różnicę. Także pozostanie przy XP nie będzie uwierać.
Sabcia:
Najlepiej po prostu pobierz obraz ISO Linuksa (polecam Ci Kubuntu), odpal i zobacz czy się spodoba. Jeśli nie, możesz spróbować także innych dystrybucji - jest ich dużo, np. Linux Mint.
Panowie proszę bez kłótni. Czytałam bardzo dużo różnych recenzji i aż przelewa się tak zawiść i plucie jadem pomiędzy użytkowników Linuxa i Windowsa. Zwolennicy Diesla nie krytykują tych co jeżdżą na benzynie czy LPG więc dlaczego taka niechęć odnośnie systemu operacyjnego ? Każdy system ma wady i zalety nie ma systemu idealnego ale o gustach się nie dyskutuje Uśmiechnięty

Cała dyskusja zaczęła się ode mnie może wyjaśnię z jakiego powodu, używam Windowsa XP i z tego co wyczytałam to wsparcie kończy się w 2012 a dokładnie w kwietniu, co oznacza koniec wsparcia ?
Wszystko się zgadza poza datą. To nastąpi w 2014 roku.
Przepraszam literówka, co stanie się z XPkiem po zakonczeniu wsparcia ? co oznacza koniec wsparcia ?
(03.06.2012 21:37)Sabcia napisał(a): [ -> ]używam Windowsa XP i z tego co wyczytałam to wsparcie kończy się w 2012 a dokładnie w kwietniu, co oznacza koniec wsparcia ?

Brak kolejnych aktualizacji systemowych, nie aktualizowana baza wiedzy, brak wsparcia telefonicznego.
Krótko mówiąc, będziesz zdana na siebie, jak się coś popsuje to nikt z producentów ci nie pomoże poprzez oficjalne kanały pomocy.
Zatem jakieś porady Panowie proponują ?Uśmiechnięty
Głównym problemem jest zaprzestanie wydawania łatek bezpieczeństwa. Choć przy sensownych zabezpieczeniach komputera i rozsądnym użytkowaniu nie powinno to być większym problemem.

Ja np. nigdy nie korzystałem ze wsparcia M$. Zresztą przy licencji OEM i tak wsparcie zrzucane jest na producenta.

W razie problemów i tak szybciej znajdziesz wsparcie w sieci.
czyli Ubuntu/Linux jest lepszy od Windowsa pod względem użytkowania?
Wiesz to jest pytanie czy lepszy jest samochód sportowy, czy terenowy.

Zależy od potrzeb, przyzwyczajeń, wyzwań.

Najlepiej zainstaluj (jako drugi), popracuj i oceń sama. Zawsze możesz wrócić do obecnego. Już dawno byś miała jakieś pojecie o linuxie. Teraz to czyste bicie piany się robi.
Szczególnie że możesz mieć dwa naraz i testować sobie w miarę potrzeb.
Stron: 1 2
Przekierowanie