Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Problem z kompozycjami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mój problem jest następujący: mam zapisaną swoją kompozycję. Kiedy jednak chcę zmienić ją na jakąś inną, powiedzmy systemową, tapeta w mojej kompozycji automatycznie się zmienia na tą z kompozycji systemowej. Dlaczego tak się dzieje? Wydaje mi się, że moja zapisana kompozycja powinna być w takim przypadku nieruszana.
Druga sprawa dotyczy automatycznego tworzenia się niezapisanej kompozycji, której nie mogę usunąć. Z tego, co sobie przypominam, nie miałam wcześniej czegoś takiego, być może pojawiło się to po włączeniu ściągniętej z sieci kompozycji (którą swoją drogą zaraz po ściągnięciu usunęłam). Jak się tego pozbyć? Czy może każdy ma taką niezapisaną kompozycję w razie zmian wyglądu i tylko mi się ubzdurało, że jej nie miałam? Zacieszacz
Pozdrawiam
Co do pierwszego, to prawdopodobnie nie masz w kompozycji zapisanej tapety, a co do drugiego, to ta niezapisana kompozycja jest zawsze tworzony, jeżeli wprowadzisz jakiekolwiek zmiany do obecnej, chociażby przez zmianę tapety, nawet jak wybierzesz inną i po chwili wrócisz do poprzedniej. Nie miałeś wcześniej, bo nie zmieniałeś poszczególnych elementów wyglądu systemu, tylko zmieniałeś kompozycję. Ta kompozycja jest normalna u każdego.
Czyli problem drugi można uznać za nieważny Uśmiechnięty
A co do pierwszego, to właśnie rzecz w tym, że tapetę mam zapisaną normalnie na dysku...
Witaj. Kompozycje, w tym systemowe mają przyporządkowane własne tapety. I Ty zmieniając kompozycję, zmieniasz na wszystko to, co ona zawiera.
Możesz do każdej kompozycji wstawić własny zestaw tapet i wtedy po zmianie kompozycji, tapety będą takie jak chcesz.
Personalizacja > tło pulpitu > wyczyść wszystko > przeglądaj ( wybierz własną tapetę ) > zapisz zmiany > zapisz kompozycję.
Miałam zrobione tak, jak napisałeś. Właśnie zastanawia mnie, dlaczego, pomimo, że dana kompozycja jest zapisana, po zmianie jej na inną, automatycznie tapeta zmienia się na tą z drugiej kompozycji?
Jeżeli do wszystkich kompozycji ustawisz tą samą tapetę, to się nic nie zmieni.
No, to jest dość logiczne Cwaniak z tym, że ja wolałabym, żeby tapety w kompozycjach zostały takie, jakie są. Póki co, mam stworzoną jedną własną kompozycję i ciągłe zmienianie w niej tapety nie stanowi większego problemu. Gorzej, jeżeli stworzę kiedyś tych kompozycji 10, w każdej inna tapeta i po jednorazowej zmianie na jakąkolwiek inną kompozycję, stracę wszystkie ustawienia tych tapet. Chodzi mi po prostu o to, że tapety w utworzonych przeze mnie kompozycjach nie są jakby zapisywane, nie są uznawane jako integralna część kompozycji i chciałabym to zmienić, a nie wiem jak.
Wszystkiemu winna była pewna aplikacja, więc problem można uznać za rozwiązany.
Przekierowanie