Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: W czasie uruchamiania Windows 7 laptop Sony Vaio (vpceb2s1e) zawiesza się
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Jakieś 2 miesiące temu kupiłem laptopa (Sony Vaio vpceb2s1e) z zainstalowanym systemem Windows 7. Przez cały czas działał poprawnie, aż do pewnego momentu. Kilka dni temu pojawiły się problemy ze startem systemu, w czasie uruchamiania Windowsa komputer zawiesza się w losowym momencie tj. w czasie wczytywania gdy na ekranie jest logo Windows lub w momencie wyboru użytkownika albo chwilę po pojawieniu się pulpitu. Sytuacja taka pojawiła się nieoczekiwanie, z dnia na dzień. Dodam, że nie instalowałem wcześniej żadnego oprogramowania itp. Aby uruchomić komputer muszę go restartować kilka razy.
Gdy włączam komputer czasami pojawia się 'kreator naprawy systemu', próbowałem już go użyć, ale okazał się bezużyteczny (popracuje około 20 min i powie że nie udało mu się nic naprawić). Czy ktoś wie co z tym jest nie tak?
Pytanie, próbowałeś uruchamiać w trybie awaryjnym? Czy jak system się już uruchomi, laptop pracuje stabilnie? W menu start wpisz Podgląd Zdarzeń. Poszukaj tam krytycznych błędów systemu i zamieść screena/loga. Przetestuj dysk programem HDtune, a pamięć RAM memtestem.
mam podobne vaio (vpc-eb1s1e) i wątpie żeby była to wina laptopa, gdyż mój przeżył wszystko włącznie z wszelkimi mozliwymi upadkami itp! Tu są sterowniki do twojego kompa tylko musisz wpisać pare liczb. :
http://support.vaio.sony.eu/computing/va...px?l=pl_PL
Radzę przeinstalowanie systemu i zainstalowanie sterowników z powyższej stronki!!
Przekierowanie