ZAMKNIJ
Odpowiedz

[News] Windows 8 ciągle w cieniu "siódemki? Na pewno na "składakach"

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Information 

Windows 8 ciągle w cieniu "siódemki? Na pewno na "składakach"


Tak wynika z informacji ujawnionych przez jednego z większych producentów PC zajmujących się "składaniem" komputerów. Czy w kraju również tak jest?
Windows 8 ciągle w cieniu "siódemki? Na pewno na "składakach"
Okienka Microsoftu możemy zakupić (mowa o licencji dla klientów indywidualnych) w wersji OEM przypisanej do danego, nowego komputera lub też system w wersji BOX, który możemy zainstalować na jakiejkolwiek maszynie, nie tylko nowej.

Tymczasem od rynkowej premiery Windows 8 minęło już sześć tygodni. Do tej pory jednak mieliśmy do czynienia raczej pesymistycznymi raportami na temat sprzedażny następcy "siódemki" Z drugiej strony Microsoft niedawno pochwalił się 40 milionami sprzedanych licencji na oprogramowanie, co na pewno nie jest złym wynikiem. Jakby jednak nie patrzył, ogólnie podobno jest źle.

Osoby kupujące nowy, gotowy komputer w sklepie mogą obecnie jeszcze wybierać w ofertach na urządzenia zarówno z Windows 7, jak i "ósemką" na pokładzie. Nie inaczej sprawa ma się w związku z tak zwanymi "składakami", które nieco straciły na popularności na rzecz laptopów, ale ciągle jeszcze znajdują własnych fanów.

Jeden z większych "producentów" składanych komputerów, firma Puget Systems z Seattle, która specjalizuje się w high-endowych PC ujawniła dziś w nocy na własnym blogu kilka ciekawych detali. Z informacji przekazanych w poście wynika, że klienci kupujący u Puget Systems "składaki" nie wykazują większego zainteresowania Windows 8. Zamiast nowych okienek wolą po prostu sprawdzony Windows 7. Procentowy rozkład udziałów obu systemów na przestrzeni ostatnich 6 tygodni możecie zobaczyć na poniższym wykresie. Jak nietrudno zauważyć, udział Windows 8 tylko czasami wynosi około 20%.
Windows 8 ciągle w cieniu "siódemki? Na pewno na "składakach"
Puget Systems w oficjalnym komunikacie dodało, że zamierza oferować komputery z Windows 7 tak długo, jak Microsoft będzie wspierać ten wariant systemu (czyli do 2020 roku…?). W sumie jako ciekawostkę warto dodać, że firma do tej pory ma we własnej ofercie nawet Windows XP!

Niestety, nie dysponujemy dokładnymi wynikami sprzedaży komputerów po premierze Windows 8 w polskich sklepach. Udało nam się jednak uzyskać nieoficjalne informacje od jednego z największych wrocławskich sklepów komputerowych. Z detali ujawnionych nam przez pracownika, który chce pozostać anonimowy wynika, że


Windows 7 na rodzimym rynku również cieszy się obecnie większą popularnością niż nowe okienka Microsoftu.

Czy więc nowe okienka rzeczywiście zaliczyły falstart na rynku? Ciągle jest jeszcze trochę za wcześnie, aby odpowiedzieć na to pytanie. Pierwsze konkretne raporty na temat sprzedaży komputerów z nowym systemem, jak i samego Windows 8 zapewne uzyskamy dopiero po zakończeniu tego kwartału, a więc na początku 2013 roku. Dopiero wtedy będziemy mieć konkretny punkt odniesienia do sytuacji sprzed trzech lat, gdy na rynku raczkował Windows 7.

Źródło: Puget Systems, informacja własna, fot.:, Puget Systems

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

07.12.2012 07:16

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Windows 9 za darmo dla posiadaczy „siódemki”? By odeszła szybciej niż XP Portator 0 1.280 27.08.2014 05:12
Ostatni post: Portator
News Microsoft złamał się. Nie pozostawi użytkowników Windows 7 na lodzie! Na pewno? Portator 0 1.487 15.11.2012 16:08
Ostatni post: Portator
News Windows 8: nowy system będzie tańszy od siódemki? Portator 1 1.592 09.05.2012 23:48
Ostatni post: victor152
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook