Odpowiedz

[News] Windows 7 zamienia laptopa w hotspot WiFi

 
Admin
Administrator techniczny

Liczba postów: 1.007
Post: #1
Information 

Windows 7 zamienia laptopa w hotspot WiFi


Firma programistyczna z Filadelfii odkryła niedokończoną funkcjonalność w systemie Windows 7. Mianowicie wirtualne WiFi, które może zamienić laptopa w hotspot WiFi.

Według doniesień serwisu PC Advisor, firma programistyczna Normadio z Filadelfii wykryła lukę w systemie Windows 7, która może zamienić laptopa w hotspot WiFi. Oznacza to mniej więcej tyle, że notebook z włączoną funkcją Virtual WiFi nieświadomie udostępnia łączność innym, znajdującym się w pobliżu komputerom, które nie potrzebują specjalistycznego oprogramowania do wyłapania sygnału.

Wykorzystując to niedociągnięcie, Normadio wydało darmową aplikację o nazwie Connectify, dzięki której bez trudu użytkownik systemu Windows 7 udostępni połączenie innym urządzeniom, znajdującym się w pobliżu.

Grupa badawcza Microsoftu pracuje nad funkcją Virtual WiFi już od kilku lat, choć prace te zostały przerwane w 2006 roku. Teraz w systemie Windows 7 pojawia się owa funkcja, która okazuje się niedokończona.

Dyrektor generalny firmy Normadio, Alex Gizis, tłumaczy, że sterowniki obsługujące funkcję Virtual WiFi nie zostały dokończone. Nie ma również żadnej aplikacji czy ustawień, który mogłyby włączyć funkcjonalność.

Tu właśnie wkracza Normadio ze swoją aplikacją Connectify, którą pobrać możecie z [urln=http://connectify.me/]tej strony[/urln].

Źródło: gazeta.pl

[Obrazek: lobuz.gif]
Windows ❼ Forum

01.11.2009 13:32

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook