Odpowiedz

[News] Windows 7 Home Premium w pakiecie rodzinnym?

 
Admin
Administrator techniczny

Liczba postów: 1.007
Post: #1
Information 

Windows 7 Home Premium w pakiecie rodzinnym?


Nie tak dawno pisaliśmy, jak sporo użytkowników skarży się na wysokie ceny Windows 7. Wygląda jednak na to, że Microsoft przynajmniej dla użytkowników domowych przygotowuje miłą niespodziankę.

Kilkuprocentowa obniżka cen Windows 7 w wersji Home Premium to nie wszystko. Kristan Kenney na swoim blogu zamieszcza fragment umowy licencyjnej Windows 7 Home Premium z najnowszych kompilacji i zwraca uwagę na pojawienie się nowego zapisu dotyczącego tzw. Pakietu Rodzinnego (Family Pack). Fragment ten mówi, że uprawnieni użytkownicy korzystający z pakietu rodzinnego mogą zainstalować system na trzech komputerach w ramach gospodarstwa domowego.

Nie jest to jeszcze nic pewnego, ale istnieje spora szansa, że Microsoft zaoferuje użytkownikom domowym pakiet rodzinny - prawdopodobnie w bardziej przystępnej cenie niż koszt trzech oddzielnych licencji. Mogłoby to być coś na kształt licencji Office 2007 dla Użytkowników Domowych, który też pozwala na instalację pakietu na trzech komputerach w domu do celów niekomercyjnych. Nie wiadomo niestety na razie, kim będą "uprawnieni użytkownicy". Możliwe, że aby skorzystać z oferty trzeba będzie najpierw zakupić wersję pudełkową wyższej edycji systemu - np. Ultimate.

Jeśli będze dostępny, Pakiet Rodzinny przeznaczony będzie wyłącznie dla użytkowników domowych - umowy licencyjne wersji Ultimate i Professional są pozbawione wspominanego fragmentu.

Źródło: dobreprogramy.pl

Windows 7 Home Premium w pakiecie rodzinnym?

[Obrazek: lobuz.gif]
Windows ❼ Forum

02.07.2009 21:08

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł Admin 4 1.771 03.08.2009 09:19
Ostatni post: kjcondor
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.

Google
Facebook