Odpowiedz

Windows 7 RC vs Windows 7 RTM

 
Chamelleon
Młodszy user systemu

Liczba postów: 52
Post: #1

Windows 7 RC vs Windows 7 RTM


Jestem obecnie używkownikiem oficjalnej wersji Windows 7 RC 7137 X64 z oficjalnym spolszczeniem Microsoftu.Jedyne błędy jakie znalazłem w tej betce to w pewnym momencie pulpit mi zdechł i pomimo tego,że wszelkie dane w folderze systemowym Pulpit nadal są i można z niego korzystać to nie pokazują się na pulpicie.A drugi błąd to konflikt z aplikacją Ventrilo a mianowicie proces audiodg.exe po uruchomieniu aplikacji Ventrilo zaczyna pobierać pamięć i nie kończy czyli w ciągu 12 godzin jest w stanie pobrać całą pamięć fizyczną a mam jej dużo bo 8GB.

Jednakże po wyłączeniu tego procesu,który automatycznie się uruchamia przy odpaleniu jakiejkolwiek aplikacji dźwiękowej wszystko jest w porządku i do następnego uruchomienia Ventrilo nie ma problemu z tym procesem.Następnie stwierdzam,że mam w pełni kompatybilny sprzęt z wbudowanymi oraz sterownikami z Visty oraz oczywiście wersjami beta i finałowymi pod Seven.We wszelkich programach poradziłem sobie z problemem zgodności i jedyny problem miałem ze środowiskiem programistycznym PERL,który sam w sobie choidzi ok ale za to jeden problem miałem z aplikacją pracującą na tym środowisku py2exe i musiałem użyć programu python w wersji 32 bitowej bo na 64 program py2exe nie rozpoznawał plików wykonawczych.

Tak więc jestem zadowolony z tej wersji ale jednak drażni mnie kilka niedociągnięć,które posiada więc pomyślałem o przejściu na RTM ale tu się pojawiają schodki. Mianowicie na chwilę obecną jest coraz więcej negatywnych opinii co do wersji RTM niż było do oficjalnych wersji BETA.
A następny problem to jeżeli na wersjach BETA wszystko chodziło lepiej niż na RTM to ciężko mi uwierzyć,że RTM w tym wypadku jest wersją finałową oraz sam fakt iż Microsoft pozweolił sobie na taki wyciek co jeśli dobrze pamiętam nigdy w przypadku jakiejkolwiek wersji nie zaistniało.

Do tego dochodzi jeszcze problem ze spolszczeniem,które nie jest oficjalne z racji tego,iż sama wersja RTM nie jest oficjalna więc czy jest tak jak w przypadku poloniozacji XP w wersji 64 bitowej gdzie pliki językowe były teoretycznie dobrze podmienione ale i tak pojawiały się problemy z programami korzystającymi z tych plików językowych.

Tak więc moje pytanie brzmi czy warto przechodzić na tego RTM'a,który obecnie jest dostępny w sieci czy lepiej zaczekać na wersję,która pojawi się w sprzedaży i będzie ze zintegrowanym LP nie za pomocą edycji przez użytkowników oraz interesuje mnie kwestia jądra,które podobno zostało zmienione w wersji RTM i czy nie pojawią się nieoczekiwane problemy,których na BETCE nie ma??

CPU - Intel Core 2 Q9550 4x 2.83GHZ
RAM - 4x 2GB OCZ DDR2
MB - DFI LanParty X48
Video - Gigabyte GeForce GTX 280
Sound - Creative SoundBlaster X-Fi Elite Pro
HDD - 4x Seagate 1TB
Power - 1000W

Jeśli pomogłem Ci swoją poradą poproszę o + . :)

11.08.2009 18:43

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - Chamelleon - 11.08.2009 18:43
RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - Skymad - 12.08.2009, 07:49
RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - slawektor - 12.08.2009, 09:13
RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - Skymad - 12.08.2009, 08:51
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.