Wątek zamknięty

Systemy na partycjach Recovery, a Windows 7 Enterprise

 
adam1321
Nowy
Liczba postów: 7
Post: #5

RE: Systemy na partycjach Recovery, a Windows 7 Enterprise


(19.08.2010 13:54)bodziulla napisał(a):  Hej Hate.
A więc tak z mojego doświadczenia wiem, że w przypadku wgrania systemu jakiegokolwiek na partycję C: i jest tam partycja recovery już jest zniszczenie partycji. Fakt partycja recovery zostaje w pełni nienaruszona, ale część plików jest powiązana z partycją recovery (ale tylko partycja CUśmiechnięty. Można wgrywać system na innej partycji, ale nie C: i system nadal jest nienaruszony (w przypadku gdy nie mamy płyt) lub backup systemu.
Jest opcja, że można, ale to jest kwestia dobrej woli bo i można dostać za darmo takie płyty. Raz mi się to zdarzyło, ale to tylko, że znałem sprzedawcę lub można było otrzymać je za około do max 50 pln, ale tylko dzięki znajomościom. Tutaj powinno się też zastanowić czy jest w pełni legalne, że chcą pobierać sobie około 200 pln za płyty recovery. Z tym, że gro ludzi ignoruje wskazówkę, aby zrobić sobie płyty pomimo tego, że ma komunikat (prosimy zorbić kopię bezpieczeństwa), celem przypadkowego uszkodzenia systemu. Można od kogoś pożyczyć kto ma identyczny sprzęt owe płyty recovery, ale rzadko się kogoś spotyka co ma identyczny sprzęt.
Teraz tak odnośnie pobrania systemu Windows 7 Enterprise trial. Można ją nadal pobierać w pełni oficjalnie z strony Microsoft, ale mamy ją na 90 dni. Teraz tak odnośnie zrobienia sobie płyty z menu wyboru systemu. Jest tak opcja trzeba usunąć jeden plik ei.cfg, który jest odpowiedzialny za wybór systemów. Microsoft udostępnił takową możliwość dla adminów celem testów systemu jaki jest w pełni potrzebny w firmie celem zakupu odpowiedniego dla poszczeególnych działówCwaniak. Gdy usuwamy ten plik mamy menu wyboru. Po czym możemy sobie wybrać załóżmy Windows 7 Home Premium, ale jak już wyżej wspomniałem nie będzie w pełni kompatybilna z partycją recovery. Można oczywiście system aktywować swoim kluczem i będzie on aktywowany, ale tylko i wyłącznie telefonicznie. W sumie Micro już dawno ogłosił, że praktycznie systemy będą legalizowane telefonicznie. On-line można będzie taki system aktywować tylko raz czyli za piewrszym razem. W przypadku systemów połączonych z partycją recovery są one aktywowane bezpośrednio po instalacji (mają w sobie aktywator, bo praktycznie system jest przypisany dla danego modelu). Gdy wgrywamy system inny jaki jest na kompie ma on domyślnie inny klucz i dlatego musimy potem dzwonić wpisując swój klucz celem aktywacji.
Nie wiem czy wszystko opisałem Hate jak oczekujesz, ale jak coś odpowiem jeżeli coś pominąłemCwaniak
Pzdr

Witam. Usunąłem plik ei.cfg i dalej nie mam menu wybory systemu. Co jest nie tak? Proszę o szczegóły jak to zrobić krok po roku, możne coś nie tak robię. Dziękuje z góry.
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 01.10.2010 07:37 przez ihatebuffering:

Błędy poprawiono.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.09.2010 23:52 przez adam1321.)

30.09.2010 23:49

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Systemy na partycjach Recovery, a Windows 7 Enterprise - adam1321 - 30.09.2010 23:49
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows 7 recovery toshiba - skąd pobrać legalną wersję? horses 7 5.010 02.03.2017 16:12
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Komputer z 64 GB Ram a dwa systemy operacyjne kingbooker 2 1.119 04.01.2017 17:19
Ostatni post: kingbooker
Problem z OneKey Recovery 7.0 MARSZAL 2 1.647 20.12.2016 21:50
Ostatni post: thermalfake
Jak ominąć hasło w recovery mielor 2 3.253 27.05.2016 13:17
Ostatni post: katana1
Czy mogę przywrócic Windows 7 do stanu fabrycznego z płytą recovery wronka5123 0 1.437 08.05.2016 20:29
Ostatni post: wronka5123
Windows 7 problem z recovery lkapolka1 3 2.503 05.05.2016 10:33
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.