Odpowiedz

Dodanie nowego konta administratora

 
ihatebuffering
VIP

Liczba postów: 4.011
Post: #4

RE: Dodanie nowego konta administratora


Prawdziwe konto Administratora w Windows 7 jest jedno, odblokowuje się je komendą w cmd. Tworzenie nowych kont poprzez grupy administratorzy daje co najwyżej 95% prawdziwego administratora. Tamtego konta nie da się raczej usunąć czy zmodyfikować, mogło by to doprowadzić do uszkodzenia systemu, według mnie. Tamte konto ma być do sytuacji w których na zwykłym (nawet jeśli pisze administrator itp) nie można uzyskać dostępu do operacji czy folderów itp. Najlepiej przeprowadzić na nim operację i je znowu ukryć. Albo trochę ryzykownie, pracując na nim cały czas z full uprawnieniami. Ja pracuję na tym koncie zawsze Cwaniak Tylko jeśli ono się uszkodzi (zdarzyło mi się to raz), to nie masz możliwości zalogowania się na żadne konto (jeśli nie masz innych) z próbą stworzenia nowego konta, co praktycznie kończy się formatem.

Edit: trochę nie doczytałem. Nie pracujesz na koncie prawdziwego administratora Zadowolony To jest konto (jak sam napisałeś) z uprawnieniami administratora, a nie 100% admin. Zmiana rodzaju twojego konta z Administracyjnego na zwykły, tylko z powodów bezpieczeństwa nie ma moim zdaniem żadnego sensu. Przy okazji na zwykłym koncie spodziewaj się irytujących komunikatów oraz brak dostępu do dużej ilości folderów systemowych itp.
Prawdziwe konto Administratora odblokujesz poprzez:
- wpisanie w menu start "cmd", kliknięcie na nim PPM, Uruchom jako administrator,
- wpisanie w cmd komendy "net user administrator /active:yes"
- podczas logowania pojawi się nowe konto o nazwie Administrator
- aby ukryć te konto należy ponownie wpisać w cmd komendę "net user administrator /active:no

Pozdrawiam.

25.07.2010 14:38

Róża Podziękowania od: marchefka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dodanie nowego konta administratora - ihatebuffering - 25.07.2010 14:38
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zakładanie konta pocztowego. NorDez 0 3.985 14.09.2020 10:32
Ostatni post: NorDez
Rozwiązany Problem z utworzeniem konta WIN7 eastrockerr 8 2.060 29.12.2016 11:04
Ostatni post: eastrockerr
Rozwiązany nie moge używać żadnych opcji administratora gofry123 8 4.060 21.12.2016 14:26
Ostatni post: gofry123
Zarządzanie kontami - jak pozbyć się niechcianego konta? djlosiu 6 1.966 23.11.2016 20:28
Ostatni post: djlosiu
Nie można dodać nowego konta użytkownika. Owsian55 4 2.775 02.10.2016 19:07
Ostatni post: Owsian55
Niechciane konta - jak się ich pozbyć? teklan 7 2.145 16.08.2016 19:40
Ostatni post: wojtek0569
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.