Ankieta: Jakiej przeglądarki używasz ?
Google Chrome
Mozilla Firefox
Opera
Internet Explorer
Safari
Inna
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz

Jakiej przeglądarki używasz?

 
House
VIP

Liczba postów: 2.199
Post: #49

RE: Jakiej przeglądarki używasz ? [ankieta]


(30.04.2010 21:52)czeslawglinsk napisał(a):  ad 1. To jest funkcjonalność Opery, inaczej jest to rozwiązane w Firefox-ie. Jest to wg mnie logiczne - no bo po co wpisywać ten adres jak można go dodać do speed dial czy do zakładek ?
ad 2. Nie spotkałem się z czymś takim ?
ad 3. Jak ktoś wcześniej pisał - to są już błędy webmasterów (nie mam tu pretensji ;-) )- kiedyś projektowało się tylko pod IE, teraz tendencja jest do projektowania witryn pod Firefox-a. Jeżeli kiedykolwiek projektowałeś witryny to powinieneś wiedzieć że zunifikowanie witryny pod różne przeglądarki to praca trochę żmudna (szczególnie gdy skrypty wymagają dodatkowych funkcji) i często celowo pomija się mniej znaczące przeglądarki ( Smutny )
ad 4. Opera stosunkowo późno wprowadziła słownik - ale od pierwszej wersji bety 10tki jest on w "standardzie" (obstawiam błąd instalacji)
ad 5. Makabrycznie ? Powiem krótko - jeżeli strona jest źle wyświetlana w Operze - to znaczy że jest źle napisana. Opera jako pierwsza posiadała międzynarodowy certyfikat dot. poprawności odczytywania stron - W3C (i to nie są popularnie zwane "brednie" - poczytaj - przekonasz się).

No i co do ostatniej kwestii którą mi zarzuciłeś (tutaj stanąłeś mi na pięcie ;-) ). Piszesz o wykorzystaniu pamięci RAM - a ja piszę o obciążeniu jednostki. Czyli nie tylko RAM, ale i procesy, wątki , użycie procesora i przede wszystkim pamięci podręcznej. Firefox to po prostu brudas, ilość pobieranych elementów i "chomikowanych" w wielu folderach jest 2-3 krotnie większa od Opery.
Jako były już projektant stron nie spotkałem się w "branży" z ludźmi którzy pracują na Firefox-ie. Powód jest oczywisty - nie tylko ja widziałem błędy w jej silniku.
Jednak - jak pisałem wcześniej - teraz jest monopol na fx i sporo wtyczek i dodatków piszę się tylko pod tą przeglądarkę (z racji jej otwartego kodu), i niestety jestem wręcz zmuszony do pracy na tym ustrojstwie ;-)
1. "Po co rozwiązywać problem w Windowsie skoro można przeinstalować system" Cwaniak
2. Ja tak
3. Z perspektywy usera nie obchodzi mnie pod co jest dana witryna pisana, ważne żeby poprawnie działała.
4. Nie
5. Kto pierwszy dostał certyfikację itp. nie ma znaczenia, dalsza część wypowiedzi patrz pkt 3.

A. Wykorzystanie pamięci podręcznej w obu programach można ustawiać.
B. Co ma chomikowanie elementów do działania programu?. Użytkownik może sobie je usuwać, prawda ?
C. Użycie procesora (W moim przypadku - otwarte po 2 karty. Średnie zużycie procesora O:0.32, FF:0.22 (w bezczynności), O:8,40, FF:5:81 (przy ładowaniu bardziej "uciążliwych stron". a więc ?
D.Pamięć:
RE: Jakiej przeglądarki używasz ? [ankieta]
E. W każdej przeglądarce są błędy (nie powiesz mi, że Opera ich nie posiada)
F. Zastanawia mnie co Opera cały czas wysyła i odbiera? Dodam że jest to sprawdzone przy bezczynności przeglądarki. FF oba parametry na 0(wysyłanie, odbieranie)

Hm ja widzę że FF stanowczo jest mniej zasobożerny Cwaniak

Windows ❼ Forum | windows7forum.pl | w8f.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.05.2010 14:55 przez House.)

01.05.2010 14:39

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakiej przeglądarki używasz ? [ankieta] - slawektor - 27.04.2010, 21:21
RE: Jakiej przeglądarki używasz ? [ankieta] - House - 01.05.2010 14:39
RE: Jakiej przeglądarki używasz ? [ankieta] - slawektor - 01.05.2010, 06:24
RE: Jakiej przeglądarki używasz ? [ankieta] - slawektor - 01.05.2010, 14:58
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.