Odpowiedz

Następca Visty uratuje honor Microsoftu? (felieton)

 
kokosiako
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #10

RE: Następca Visty uratuje honor Microsoftu? (felieton)


Witam!

Gdy pojawił sie sensowny build Windows 7 od razu ściągnłem i przystapiłem do rpacy na tym systemie.
Pierwswze wrażenia super, wiele fajnych rozwiązań, o niebo lepszy od XP i Visty a jednak...

Windows 7 ma wady ciagnące się za Microsoftem od lat.
Ta winda się po rpsotu zapycha, problemy ze zwalnianiem pamięci w tym systemie to że nada jak na 21 wiek, jest to śmieszne i żałosne.
Jest mi przykro to pisać ale jakim do cholery cudem, przy niezabugowanym i nie zawalonym aplikacjami systemie, bez wirusów itp pierdół system rano, gdy odpala się zajmuje około 780 MB a wieczorem już 1,6/ 1,7 Giga.
Można to zwalać na to że wiele aplikacji chodzi w tel itd... o.k. jednak gdy je wyłączam nic się nie zmienia, zużycie identyczne a w procesach nie widzę niczego co może tą pamięć pożerać.
Nie mówię tutaj o tym że pożera, chce niech ma, ramu nie brakuje, tylko ja chce mieć do jasnej cholery wgląd w to co pożera i możliwość wywalenia tego w cholerę.
nikt mi nie powie że ten system jest racjonalnie skonstruowany, oczywiście wielu użytkowników nie doświadczy tego problemu, ja pracuję na dużych plikach graficznych, prezentacjach, dokumentach i wyliczeniach...
Jakim cudem przycinają mi się pdfy które ważą 9 MB ? na kompie w konfiguracji 2.4 Ghz core 2 duo i 2 GB ramu? (opisuje inny komputer z W7)
Fatalnie rozwiązane zarządzanie pamięcią i przy tym jądrze systemu to się chyba nie zmieni...
Problemy z zarządzaniem aplikacjami i ich odinstalowywaniem, kurcze, dlaczego nie mogę usunąć tego z dysku i zapomnieć ?? dalej śmieci w rejestrze...
Windows rozwija się i W7 to najlepszy na jakim pracowałem, ale powiem szczerze, przerzucam się na osx, pomimo że jest drogi, dla biznesu jest to dla mnie rozwiązanie niezawodne. Pomimo tego że mac kosztuje bajońskie sumy, czy nawet jest wręcz kretyńsko drogi ale rozsądny przedsiębiorca potrzebuje niezawodnego rozwiązania, a nie babrać się w systemie który zainstalowany jest na niezależnej 50 GB partycji, nie jest zawalony nie wiadomo jakimi aplikacjami i odstawia takie numery.

Być może większość nie miała takich problemów, gry chodzą bardzo dobrze i tutaj nie mogę narzekać, działają wręcz wyśmienicie, ale to że RC ma tak zwalone jądro systemu, tak szybko się zaśmieca nie wiadomo, tak naprawdę czym, zmusza mnie do przerzucenia się na inne rozwiązania.
wiem że to RC ale te kłopoty ciągną się za Windowsami od lat i nic nie zapowiada że się skończą...

Słowem, dla rozrywki itp. dla użytkownika który ma czas i cierpliwość użerać się z tym kłopotliwym systemem (ja przez wiele lat uwielbiałem babrać się w Windowsach) jest to system w sam raz.
Zaś dla firmy jest to kompletna pomyłka, kolejna niestety...

27.08.2009 01:14

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Następca Visty uratuje honor Microsoftu? (felieton) - kokosiako - 27.08.2009 01:14
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Midori - następca Windowsów Pemek 5 2.832 28.09.2010 16:20
Ostatni post: ihatebuffering
Przejście z Visty na Windows 7 puertainsue 16 20.611 03.12.2009 00:08
Ostatni post: jakubi
Wracam do Visty... KubaXP 5 3.750 10.07.2009 18:31
Ostatni post: matii44442
Kto nie chce Internet Explorera? (felieton) Admin 2 2.313 20.06.2009 23:13
Ostatni post: windowswstręt
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.