Wątek zamknięty

wymiana HDD a instalacja "czystego" Win7

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #7

RE: wymiana HDD a instalacja "czystego" Win7


Cytat:Nie chodzi mi o "reverse engineering": nie chcę wyrzucać dodatków od Sony tylko chcę postawić system od nowa nie chcę kopiować tego co jest bo są w nim błędy w sterownikach i inne.

Zastanów się co Ty wreszcie chcesz. Napisałeś, że chcesz wyłuskać czysty system z tego co już masz. Więc jak inaczej sobie to wyobrażasz.

Cytat:Dlaczego Sony pisze, że nie zagwarantują działania po wymianie hardware?

Tutaj chodzi najbardziej o wymianę płyty głównej już po gwarancji. Ponieważ jest to również system OEM, nie do przeniesienia. Trzeba wiedzieć jak wygląda proces aktywacji w licencjach preinstalowanych z kluczem SLP. Trzeba wiedzieć co to jest slic table i jak się to do siebie ma.
Przy zmianie dysku kopia sektorowa nie zagwarantuje Ci, że system z tego wstanie. Zmieniają się zawartość talicy partycji a tutaj Windows jest na to bardzo wrażliwy. Więc najprościej i najefektywniej przygotować mu zupełnie czystą instalację pozbawioną tonę zbędnego oprogramowania. Czasem wychodzą kwiatki przy samej instalacji.

Cytat:Czy w ten sposób działają inni producenci? Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale w ten sposób to się promuje piractwo, bo kto wyda 350-400 za wersję BOX z W7 do laptopa 4 letniego?

A kto powiedział, że trzeba inwestować ? Od razu zakładasz czarny scenariusz.
Nośnik można jak najbardziej zdobyć legalnie. Nikt z nas nie namawia do tego, żeby zrzucić go z torrentów i tym podobnych miejsc. Byle to nie było recovery innego producenta.
Klucz licencyjny w postaci naklejki COA jest właśnie po to aby po pierwsze było to dowodem legalności systemu, dwa w razie utraty źródła przywracania móc zainstalować kopię niebrandowaną.

Cytat:Mam legalny system i mogę z nim robić co mi się podoba - a tu jest ograniczony!

Bzdura ! Nabyłeś licencję - prawo do użytku w określonej formie na zasadach MS-u. Nie ma tutaj pełnej swawoli. Ponadto preinstalowany oem fabryczny jest licencją hurtową a co i za tym idzie tańszą aniżeli podobna licencja kupowana w sklepie do instalacji na złożonym kompie czy lapku bez systemu.

W takim razie podejdź do jakiegoś serwisu komputerowego, weź lapka pod pachę i poproś czy udostępnili by kopię.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2014 15:06 przez thermalfake.)

23.10.2014 15:00

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: wymiana HDD a instalacja "czystego" Win7 - thermalfake - 23.10.2014 15:00
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wymiana dysku na nowy a licencja Windows 7 firemantom83 6 5.833 29.07.2021 13:38
Ostatni post: eryk93
WIN7 - Problem z instalacją programów yellowp 3 3.376 28.04.2021 19:29
Ostatni post: LadyInBlue
Instalacja Win7 gwiodn 0 1.320 25.01.2019 14:27
Ostatni post: gwiodn
Różnice między Win7 Komputronik, a Win7 od MS jacekm460 0 1.476 27.03.2017 20:28
Ostatni post: jacekm460
Problem z instalacją win7 (MSI B150 PC MATE) Hapszt 1 2.366 03.03.2017 16:00
Ostatni post: thermalfake
Problem z instalacją win7 miki325 1 1.417 09.11.2016 01:42
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.