Odpowiedz

Windows 8 a Windows 7

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #9

RE: Windows 8 a Windows 7


Matowa matryca jest koniecznością ? Będziesz z tym notebookiem podróżować, jeździć do klienta, wychodzić na zewnątrz ? Pytam bo nie jest to dla mnie oczywiste, znam wiele osób których laptop zarobkowy stoi w jednym miejscu na przygotowanym stanowisku pracy z optymalnie ustawionym oświetleniem i rozmieszczeniem tak aby te 8h spędzić jak najbardziej komfortowo i jak najmniej obciążająco dla kręgosłupa/oczu.
Niestety ale Inspirona z i5 i resztą parametrów jakie opisujesz z matrycą matową a nie typu glare nie dostaniesz - ja takich nie widziałem.
Koniecznie matowa matryca występuje w modelach biznesowych - Vostro oraz Latitude. Niemniej za taką przyjemność trzeba zapłacić powyżej 3000zł. Plus jest taki iż posiadają gwarancje 3 letnie Next Business Day od daty produkcji. W większości wypadków naprawa na miejscu co przy użytku zarobkowym jest dużo większy ułatwieniem. Podobnież wygląda sprawa w Lenovo - Ideapad'y a ThinkPad'y to spora różnica w jakości wykonania i materiałów.
Wejdź sobie np na stronę x-kom.pl skorzystaj w wyszukiwarki wybierz parametry jakie Cię interesują i dopiero wtedy podejmij decyzję.
Jeszcze mogę podlinkować takie zestawienie
http://www.wybieramlaptopa.pl/ranking-la...sjonalisty

Jeśli chodzi o bebechy laptopa
- procesor i5 wystarczający w większości wypadków, praca przy renderingu bardziej komfortowa z i7
- pamięć RAM na obecną chwilę 8GB jest optymalna, później można dokupić kolejną i włożyć bez utraty gwarancji
- dysk najlepiej jakby to był SSD (120GB minimum), może to tez być taki który ma 2 wnęki, jeśli będziesz wkładać ssd wystrzegaj się takich na kontrolerze SandForce - Kingston teraz podupadł w jakości, ja mam ich model V300 z poprzednich rewizji lecz pracuje dobrze
- ekran nie 1366x768 bo to tragedia
- karta grafiki do nie złożonych projektów w CAD-dzie wystarczająca taka jak średniej wydajności grafiki dedykowane np Nvidia GT740, AMD Radeon HD88XX, szukaj układów z jak największa ilością VRAM, dedykowane Quadro owszem są ale takie laptopy sporo kosztują

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

22.05.2014 19:56

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Windows 8 a Windows 7 - Sylfka1992 - 19.03.2014, 15:15
RE: Windows 8 a Windows 7 - szperus - 04.04.2014, 10:27
RE: Windows 8 a Windows 7 - Norbi - 11.04.2014, 03:42
RE: Windows 8 a Windows 7 - Norbi - 12.04.2014, 13:38
RE: Windows 8 a Windows 7 - thermalfake - 22.05.2014 19:56
RE: Windows 8 a Windows 7 - Koa - 16.09.2019, 10:05
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.