Odpowiedz

Windows 8 a Windows 7

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #3

RE: Windows 8 a Windows 7


(19.03.2014 15:15)Sylfka1992 napisał(a):  Chciałabym zakupić komputer przenośny o mniej-więcej takich parametrach: Intel i5/i7 quad-core z taktowaniem ok. 3Gh, RAM 8 GB, musi być też karta graficzna maksymalnie wydajna.

Seria soho ale bez możliwości dołączenia stacji dokującej
Seria Y510P jest bardzo popularna jak i inne modele Lenovo np Y580, jedna z przykładowych konfiguracji
Lenovo Y510P i5-4200M/16GB/120+1000/DVD-RW/Win8X GT755M
Niestety nie jest to biznesowy thinkpad i nie ma możliwości wzięcia z 2 systemami 7+8.
http://www.x-kom.pl/p/161460-notebook-la...t755m.html
Z biznesówek thinkpada
ThinkPad E540 i5-4200M/16GB/500/7Pro64+Win8P GT740M
http://www.x-kom.pl/p/166378-notebook-la...win8p.html

Jak nie to gamingowy model MSI bez systemu
GE60 2OE i5-4200M/16GB/128+1000 GTX765M mSATA
http://www.x-kom.pl/p/177618-notebook-la...msata.html

Ogólnie uczulam na literkę M i U w nazwie CPU. Serua U to procesory niskonapięciowe i mniej wydajne.
Czwarta generacja Intela ma w mobilnych cpu fizycznie 2 rdzenia, przez implementację HT robią się 4.


Wszystko zależy od budżetu. To co na nim będziesz robić to już wiemy. Ja mam propozycje żeby to była dobra i5-tka, 8gb ram (można potem dołożyć) z dyskiem ssd + tradycyjny hdd. Do tego jakaś rozsądna grafika - nie potwór i nie piekarnik, żeby szybko tego sprzętu nie wykończyć. I5 oraz sensowny układ graficzny dedykowany potrafi w grach dużo więcej niż wciskane konfiguracje z i7 i słabymi grafikami.
Szukałbym lapka z możliwością podpięcia stacji dokującej. Takie rozwiązania są w modelach biznesowych. Powiem dlaczego. Załóżmy, że większość czasu lapek będzie stał w miejscu. Nie pchałbym się w matrycę 17 cali bo takie lapki są drogie i moim zdaniem niepraktyczne jeśli trzeba przenosić. Lepiej właśnie zainwestować w coś takiego, można dokupić stacje dokująca niekoniecznie nową. Podpinamy do tego monitor, myszkę, klawiaturę, inne peryferia. Lapek w stacji ma normalnie zamknięta pokrywę, odpala się go z guzika power na stacji. Jak chcemy z nim gdzieś wyjść to oddokowujemy szybko i wygodnie. Ponadto to o czym pisałaś czyli praca z dokumentami i grafiką lepiej się sprawdza na dużym ekranie o lepszej rozdzielczości (bo niestety FHD matrycy to nie częsty widok). No i stacja dokująca spełnia nieco rolę podstawki chłodzącej.

Cytat:Jaki byłby najlepszy system dla podanych parametrów kompa? (zarówno 8 jak i 7, chodzi mi o wersję)

Windows 7 Home Premium, nieco bardziej zaawansowane funkcje wymagają edycji Professional. Opisywałem te różnice na forum więc proszę sobie zajrzeć do wyszukiwarki albo zajrzeć do działu z ogólną dyskusją
Windows 8 - po prostu tyle, jest zwykła ósemka i edycja Professional.
Warto przy tych obu systemach zaznaczyć iż jeśli kupisz wersję pudełkową retail ósemki to nawet po aktywacji możesz ją odsprzedać. W przypadki siódemki nie jest to dozwolone aby ktoś użył takiej licencji.

Cytat:Czy wszystkie programy, które wymieniłam są kompatybilne z Win8?

Nie podałaś w jakich wersjach.....Google nie gryzie żeby to samemu sprawdzić.

Cytat:Czy przy Win8 to nie będę musiała wgrywać oprogramowania do Nokii Lumii?

Wszelkie telefony Nokii nie lumiowate łączysz przez aplikację Nokia Suite, kompatybilny soft z win 8.
Lumie na WP7 łączysz przez Zune'a.
Najnowsze Lumie z ósemką łączysz kablem/wifi poprzez automatycznie instalowaną aplikację Windows Phone. W siódemce trzeba ją sobie ściągnąć i zainstalować (http://www.windowsphone.com)

Cytat:Który system jest wygodniejszy, czytelniejszy, łatwiejszy w obsłudze?

Każdy będzie swoje chwalił to co ma czyli co kupił lub ukradł. Ja praktycznie pracuję na 3 systemach windowsowych - XP, Win 7 professional i mój domowy ultimate, mam jeszcze win 8.1 i win server 2012 R2. (starsze już pomijam).
Sama ósemka nie podobała mi się jakoś pod kilkoma czynnikami i ją odpuściłem. Natomiast lepiej jestem nastawiony do 8.1 i odpowiednika systemu serwerowego. Dla mnie 8.1 jest bardzie stabilna i przewidywalna do siódemki. Pulpit można tak skonfigurować aby pokazywał się od razu, są zmiany. Ja na niej pracuję tylko na nowym sprzęcie i nie zagłębiam się jakie dziadki czy tez peryferia z nią działają.
Wygoda, czytelność, łatwość - system nie może być zagmatwany, mieć kiepską ergonomię użytkową bo inaczej bardzo kiepsko by się sprzedawał. Część zmian jest wynikiem obserwacji tego co użytkownik robi, gdzie klika wysyłając je do MS czyli śledzi nas w jakimś stopniu. Jeszcze jest duży udział XP (szczególnie w firmach), bardzo dobra siódemka, słaba sprzedaż nowych sprzętów sprawiła, że ósemka nie ma takiego popytu. Sytuacja się powtarza jak z Vistą, mało ją widziało na oczy czy też używało a opinie same złe bo zasłyszane.

Ja mam taką propozycję aby się rozejrzeć za jakimś Lenovo. Dlaczego ?
Bo jego konfiguracje można nabyć z dwoma systemami. Preinstalowany Win 7 professional (trzeba zrobić sobie recovery) i dodatkowo fizyczny nośnik z licencją win 8 (aktualizacja do 8.1 to już nie problem). Jak nie będzie Ci pasowało zmieniasz system i tyle.
Jeśli będzie to inny lapek lub konfiguracja bez obu systemów to kup win 8 pro gdyż uprawnia do downgrade'u na Win 7 pro. Jedynie trzeba mieć na uwadze iż producenci np hp umywa ręce od wsparcia dla 7-mki na takich nowych sprzętach.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

23.03.2014 17:46

Róża Podziękowania od: Sylfka1992
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Windows 8 a Windows 7 - Sylfka1992 - 19.03.2014, 15:15
RE: Windows 8 a Windows 7 - thermalfake - 23.03.2014 17:46
RE: Windows 8 a Windows 7 - szperus - 04.04.2014, 10:27
RE: Windows 8 a Windows 7 - Norbi - 11.04.2014, 03:42
RE: Windows 8 a Windows 7 - Norbi - 12.04.2014, 13:38
RE: Windows 8 a Windows 7 - Koa - 16.09.2019, 10:05
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.