Odpowiedz

Windows 8 a Windows 7

 
Sylfka1992
Wdrażany
Liczba postów: 14
Post: #1

Windows 8 a Windows 7


Witajcie!

Przymierzam się do zakupu nowego laptopa. Mam staruszka Acera TravelMate'a 250, jakiś antyczny rocznik. Chciałabym zakupić komputer przenośny o mniej-więcej takich parametrach: Intel i5/i7 quad-core z taktowaniem ok. 3Gh, RAM 8 GB, musi być też karta graficzna maksymalnie wydajna.

Będę instalowała przeglądarkę, MS Office, Skype'a, GG, Photoshopa, Corela, a także Auto Cada i Archi Cada. Dodatkowo programy do plików, Adobe, WinRAR, jakieś odtwarzacze All-in-one, Flashe i te inne pierdoloty. Czasami zagram w jakąś grę, może zainstaluję ze dwie "wymagające", a pozostałe raczej proste i przyjemne. Mam Nokie Lumie z Win8, dodatkowo telefon i tablet z Andkiem, jest także wielofunkcyjne urządzenie HP. Dużo korzystam z Internetu i mam trzy jego źródła - mobilne, telefoniczne (też mobilne, ale w telefonie) oraz domowe, lokalne.

Potrzebuję systemu, który umożliwi mi wygodną pracę na grafice, pracę z dokumentami, komunikację Komputer-sieć (przesyłanie plików, synchronizacja z programami) oraz Komputer-inne urządzenia (pamięci, telefony, drukarka, skaner). Zależy mi także na maksymalnej optymalizacji komputera (podział dysków, instalacje użytkownika, wprowadzanie zmian).

Chcę wybrać między Windowsem siódemką (znaną mi i lubianą, aczkolwiek niedoskonałą) a ósemką.
Mam też kilka pytań technicznych:

Jaki byłby najlepszy system dla podanych parametrów kompa? (zarówno 8 jak i 7, chodzi mi o wersję)
Czy wszystkie programy, które wymieniłam są kompatybilne z Win8?
Czy przy Win8 to nie będę musiała wgrywać oprogramowania do Nokii Lumii?
Który system jest wygodniejszy, czytelniejszy, łatwiejszy w obsłudze?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi! Uśmiechnięty

19.03.2014 15:15

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Windows 8 a Windows 7 - Sylfka1992 - 19.03.2014 15:15
RE: Windows 8 a Windows 7 - szperus - 04.04.2014, 10:27
RE: Windows 8 a Windows 7 - Norbi - 11.04.2014, 03:42
RE: Windows 8 a Windows 7 - Norbi - 12.04.2014, 13:38
RE: Windows 8 a Windows 7 - Koa - 16.09.2019, 10:05
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.