Odpowiedz

Problem z połączeniem LAN

 
kbdrwnk
Nowy
Liczba postów: 6
Post: #1
Lightbulb 

Problem z połączeniem LAN


Witam serdecznie. Mój problem dotyczy połączenie dwóch komputerów siecią LAN po przez kabel internetowy/router. Dokładniej, jakiś czas temu pobierałem internet od lokalnego dostawcy internetu za pomocą routera TP-LINK. Internet był podzielony na dwa komputery stacjonarne, po przez kable sieciowe. Zrezygnowałem z usługi i w tej chwili mam Laptopa oraz jeden z wcześniejszych komputerów ( W drugim padła karta graf. ). Laptop Lenovo G585 na którym mam połączenie internetowe Wi-fi, zaś na komputerze nie. Bardzo mi zależy aby podłączyć oby dwa komputery siecią LAN aby móc pograć we dwójkę, po wymieniać pliki itp.

Posiadam wcześniejszy Router TP-LINK, kabel sieciowy taki krótszy z zabudowaną gumową wtyczką oraz dłuższy, chyba z 2m, z niezabudowaną wtyczką. Próbowałem już praktycznie wszystkiego, łączenia je na różne sposoby aby jakoś utworzyć tą sieć. Wiem, że w WIN7 trzeba utworzyć grupę domową, którą tworzyłem ale drugi komputer w ogóle jej nie czyta. Co ciekawe, mogłem ją jedynie utworzyć na laptopie co i tak było trudnością. Ponieważ mogłem stworzyć ją gdy podłączyłem się z jakoś siecią a tak jakby sieć mi znajdywało dopiero po podłączeniu routera, wcześniej mogłem na sieci wifi ale to chyba odpada bo tworzę tą grupę na wifi a nie LAN-ie. To było na laptopie, na komputerze nawet po podłączeniu routera lub samego kabla nic mi nie odnajdywało, więc uniemożliwiało mi to utworzenie grupy domowej. Próbowałem także zmieniać IP/maskę/bramę w kartach sieciowych ale na komputerze stacjonarnym nie mam karty sieciowej, jedynie standardowe wejście internetowe w płycie głównej. Więc nie mogłem tam ustawić IP itp. Bądź mogłem, a nie wiem gdzie.

Tak czy siak, gdy wcześniej miałem oba komputery podłączone do routera z którego czerpaliśmy internet nie było problemu z grą LAN. Często grałem tak w Age of Empire i jedynie co trzeba było zrobić to stworzyć grę po przez łącze LAN, przy czym nie trzeba było tworzyć żadnej grupy domowej ani kombinować inaczej. Dodam jeszcze że oba komputery mają zainstalowanego WIN7 Ultimate x64.

Proszę o pomoc, ponieważ jest to dla mnie ważne, gdyż sam się meczę na tym już kilka dni szukając pomocy w postach innych użytkowników o takiej tematyce, poradników i innych artykułów. Teraz zwracam się do was o pomoc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2013 17:19 przez kbdrwnk.)

29.08.2013 17:07

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z połączeniem LAN - kbdrwnk - 29.08.2013 17:07
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Problem z połączeniem przez kabel Ethernet paulll97 1 3.085 10.02.2017 16:16
Ostatni post: paulll97
Rozwiązany Problem z połączeniem z siecią po uruchomieniu komputera kierusek 1 1.422 08.09.2016 07:57
Ostatni post: kierusek
Rozwiązany Problem z połączeniem internetowym Renji20 1 2.345 10.07.2016 10:17
Ostatni post: Renji20
Problem z połączeniem sieciowym WI-FI laptop adrian12345125 4 2.478 03.02.2016 10:00
Ostatni post: adrian12345125
Problem z połączeniem internetu. snuffer44 0 1.163 26.01.2016 19:24
Ostatni post: snuffer44
Problem z połączeniem sieci bezprzewodowej WnB 2 1.729 27.09.2015 00:22
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.