Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Legalna kopia Windows 7 ale nie dostałem płyty i sterowników

 
stingear
VIP

Liczba postów: 2.295
Post: #9

RE: Legalna kopia Windows 7 ale nie dostałem płyty i sterowników


Przejdź do sklepu, gdzie kupiłeś notebooka, mają obowiązek wydać Ci płytę Recovery systemu, a Ty za to nie musisz nic płacić. Miałem taką sytuacje właśnie z laptopem HP u znajomej i dopiero jak eis do nich poszło to na następny dzień znalazła się oryginalna płyta do jej komputera do odzyskiwania systemu. Oni na własny koszt mają obowiązek sprowadzić tą płytę od producenta, wiec niech Ci nie wciskają kitu żebyś coś tam zrobił itp, poza tym możesz powiedzieć że się na tym nie znasz i tyle, żadnego tłumaczenia, chcesz to co Ci się należy i tyle, a jak nie to powiedz że złożysz reklamację, od razu zmienia podejście do sytuacji. Poza tym jak będą Ci kazać zrobić płytę recovery z obecnego systemu, to nie rób tego bo Ci nie starczy płyt i czasu, bo ta opcja nadaje się tylko jak masz świeżutko postawiony system ze sterownikami i żadnych plików na dyskach, czyli jak nowy. Zapłaciłeś za sprzęt z systemem, wiec masz prawo wymagać płyty recivery, która ma już sterowniki. a jeśli chcesz same sterowniki to wejdź na stronę producenta i ściągnij po prostu. A jeśli chcesz mieć naprawdę dobrze działający system, załatw sobie płytę z Twoją wersją systemu(serial masz na naklejce naklejonej pod kompem) zrób format(banalne jest to w Viście i Windows 7, prosty interfejs, wystarczy kliknąć na guziczek w kolorowym menu, a reszta sama się zrobi, na system przeznacz 40GB, Win 7 zaproponuje stworzenie dodatkowej partycji systemowej dla ochrony, wiec zezwól na to, a resztę dysku podziel według potrzeb, sformatuj i instaluj na CUśmiechnięty, ponieważ z płyty recovery nie ma takiej możliwości, zainstaluj system, sterowniki które wcześniej ściągnęłaś ze strony producenta i komp śmiga jak należy. Jeżeli chodzi o legalność systemu, to jest on jak najbardziej legalny, ponieważ masz prawo posiadać kopię płyty z systemem dla własnych potrzeb, wiec nie mogą Ci nic zarzucić, skoro kupiłeś kompa z systemem. Pamiętaj aby zainstalować taką wersję systemu, jaką masz na naklejce. Potem tylko aktywacja przez Internet, lub telefonicznie(połączenie darmowe) i komp jak nowy. Nic więcej nie potrzeba.
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 23.12.2009 01:12 przez slump:

Na forum obowiązuje obowiązek przestrzegania zasad ortografii i pisania z polskimi znakami. Post poprawiłem, na przyszłość trzymaj się tych zasad.


No more Pleace ...

22.12.2009 09:46

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Legalna kopia Windows 7 - bend - 20.12.2009, 14:54
RE: Legalna kopia Windows 7 - hydros - 20.12.2009, 18:34
RE: Legalna kopia Windows 7 - Fiaam - 20.12.2009, 19:25
RE: Legalna kopia Windows 7 - slump - 21.12.2009, 00:58
RE: Legalna kopia Windows 7 ale nie dostałem płyty i sterowników - stingear - 22.12.2009 09:46
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Legalna a nielegalna kopia Windows 7 Myrevin 5 6.063 28.05.2012 16:05
Ostatni post: peciaq
Rozwiązany Licencja OEM dla firm - wymiana płyty głównej snufi 4 6.187 10.02.2011 10:55
Ostatni post: snufi
Kopia zapasowa i zmiana wielkości partycji/dysku niedobry 0 3.367 10.11.2010 11:35
Ostatni post: niedobry
Rozwiązany Kopia zapasowa siódemki trick 4 3.833 26.03.2010 18:41
Ostatni post: StoProcent
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.