Odpowiedz

Dla każdego coś fajnego

 
gandalf84
Wdrażany
Liczba postów: 15
Post: #6

RE: Dla każdego coś fajnego


Nie wiem na ile kolega TreSooR7 potrzebuje instrukcji, krórych na tym forum zapewne nie brakuje, no ale oczywiście nie ma z tym problemu tak więc:
- jeśli nie mamy to ściągamy program UniversalThemePatcher który odblokowujemy (patchujemy) system tak żeby można zainstalować własny styl
- ściągnięte pliki stylu umieszczamy w na dysku systemowym np C:\Windows\Resources\Themes (zawsze są to dwa pliki stylu : katalog + styl i oba je tam umieszczamy)
- po czym pierwszy raz je uruchamiamy właśnie z tego katalogu ponieważ najczęściej nie dodają się same do okienka themes w windows
Oczywiście w zależności od posiadanej wersji systemu (x86 lub x64) używamy stylu tylko przeznaczonego pod ten konkretny system, inaczej po prostu nam to nie zadziała i będzie trzeba podmieniać pliki z konsoli cmd na oryginalne. Jeśli ściągnięty przez nas styl nie ma tego podziału na system, to w 100% pewności jest on przeznaczony na x86.
To tyle jeśli chodzi o style, jeśli zaś chodzi o podmianę plików typu jak widać na zrzucie: prostokątne przyciski - do przodu - wstecz - to jest to zabawa w uprawnienia i podmiankę systemowych dll na te nasze. Co do menu Start można je zmieniać różnymi programami typu Sunrise Seven (w tym wypadku są to pliki bmp http://westyle.ru/windows_7/start_orb/) lub też jeśli styl ma plik explorer.exe wtedy musimy w katalogu Windows na dysku systemowym (np:C) ustawić nam uprawnienia do tego pliku, po czym oryginalnemu zmieniamy nazwę np na explorer1.exe (należy go bezwzględnie zachować dla bezpieczeństwa jeśli by coś nam nie poszło wtedy w konsoli cmd z powrotem mamy możliwość przywrócenia oryginalnego pliku) i wrzucamy ten nasz o dokładnie takiej nazwie jak był oryginalny czyli explorer.exe Przy czym w przypadku podmieniania plików dll i explorera zmiana jest widoczna albo po ponownym restarcie systemu, lub też po przez zabicie powłoki explorera i ponowne jego uruchomienie.
Jeśli ktoś ma coś do dania no to oczywiście mile widziane Uśmiechnięty byle z sensem :> gdy by zaś to co napisałem nie wiele komuś mówiło albo ktoś zwyczajnie nic na ten temat nie wiedział no to pytajcie Uśmiechnięty to nie boli a ja chętnie pomogę krok po kroku Uśmiechnięty
A tu katalog w który u mnie to się znajduje z zaznaczonym jednym stylem ale jak wspomniałem dwoma plikami które stanowią całość tego stylu
[img]RE: Dla każdego coś fajnego Uploaded with ImageShack.us[/img]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2011 21:15 przez gandalf84.)

21.10.2011 18:57

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dla każdego coś fajnego - gandalf84 - 20.10.2011, 20:02
RE: Dla każdego coś fajnego - gandalf84 - 21.10.2011 18:57
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.