Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Zapora Windows - jak całkiem zablokować komputer

 
dhapollo
VIP

Liczba postów: 755
Post: #10

RE: Zapora Windows - jak całkiem zablokować komputer


Witam ponownie.

Rozpoczynam testy. Obecnie na laptopie mam Windows 7 na którym ma udostępnione udziały, komputer ma tylko zaporę systemową. W sieci jest widoczny mogę wejść do udostępnionego udziału i pingować maszynę z sieci.

Test 1.
Wyłączyłem wszystkie reguły przychodzące.
Efektem jest brak możliwości pingowania maszyny oraz dostania się do niej z sieci.

Test 2.
Usunięcie wszystkich reguł przychodzących daje efekt taki sam jak Test 1.

Test 3.
Cel: Zablokowanie pingów z konkretnego IP
Potrzebne dwie maszyny do których mamy dostęp. (3 maszyny korzystają tylko z TCP/IP v4 protokół w v6 jest wyłączony)
Na maszynie która zabezpieczamy, nic nie usuwamy z połączeń przychodzących.
Reguły zabezpieczeń połączeń > Nowa reguła > niestandardowa > w punkcie końcowym 1 dodajemy IP do zablokowania > Wymagaj uwierzytelnienia połączeń przychodzących i wychodzących > Komputer (Kerberos V5) > typ portu ustawiamy na ICMPv4 > zaznaczamy wszystkie profile > podajemy nazwę np. Ping
Jeśli używasz protokołu TCP/IP v6 dodaj kolejny wpis jak wyżej tylko zmień typ porty na ICMPv6
Jeśli zaznaczysz typ portu na DOWOLNY to niestety nie działa zabezpieczenieSmutny

Test 4.
Cel: Jedna reguła blokuje cały ruch z danego IP

Reguły zabezpieczeń połączeń > Nowa reguła > izolacja > wymagaj uwierzytelnienia połączeń przychodzących i wychodzących > Komputer (Kerberos v5) > zaznaczamy wszystkie profile > Dajemy nazwę np. blokada
W tym monecie mam odcięty komp od całej sieci lokalnej (nie widać nas, nie odpowiadamy na pingi).
W celu "ukrycia" się przed konkretnym IP klikamy dwukrotnie na naszym wpisie przechodzimy do zakładki komputery i w polu punkt końcowy 1 dodajemy adres jaki chcemy zablokować i zapisujemy zmiany.

Test przeprowadziłem na 3 maszynach pracujących w domenie wynik pozytywny w 100%:
Windows 7 > windows XP
Windows 7 > Linux

Jestem ciekawy czy u innych również zadziała. Jeśli ktoś znalazł inny sposób to jestem bardzo ciekawy jakiUśmiechnięty
Osobiście uważam iż problem został rozwiązany.

[Obrazek: sygnatura.jpg]

20.07.2011 23:33

Róża Podziękowania od: tarko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Zapora Windows - jak całkiem zablokować komputer - dhapollo - 20.07.2011 23:33
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wolny internet - co przyczyną, blokada czy zapora? werbatin 1 3.949 25.12.2013 21:38
Ostatni post: thermalfake
Problem z internetem/zaporą - gra DonOmar18 2 1.175 02.11.2013 14:02
Ostatni post: DonOmar18
Komputer z Windows 7 nie może się połączyć z internetem Goldiak 6 2.229 18.06.2013 20:43
Ostatni post: Magnetar
Problem z grupą domową: nie można zablokować dostępu do plików jednemu członkowi nomoreground 14 4.672 20.07.2012 15:16
Ostatni post: nomoreground
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.