Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Zapora Windows - jak całkiem zablokować komputer

 
tarko
Wdrażany
Liczba postów: 10
Post: #1

Zapora Windows - jak całkiem zablokować komputer


Chcę utworzyć całkowita blokadę na moim komputerze dotyczaca jednego konkretnego komputera w sieci. W tym celu nadalem temu drugiemu komputerowi staly adres IP i ustawilem jego adres jako punkt koncowy numer 1. Jako punkt koncowy numer 2 pozostawilem "Dowolny adres IP" bo nie bardzo wiem co to oznacza. Utworzylem nowa regule zabezpieczen w zaporze Windows. W zakladce "Protokoly i porty" jest rozwijalne pole gdzie mozna podac jakich protokolow ma dotyczyc regula - w moim przypadku chce zabezpieczyc wszystkie protokoly.

Ale jak wybieram pierwsza opcje, "Dowolny" to wtedy po zapisaniu reguly wybiera mi sie automatycznie protokol HOPOPT. Czyli to chyba tak nie dziala.

Drugie podejscie - moze trzeba utworzyc tyle regul ile jest protokolow. Zaczne od ICMP bo to najlatwiej sprawdzic. Ustawiam dwie reguly: jedna na ICMPv4 druga na ICMPv6 i puszczam pinga na blokowany komputer, ping dziala. Czyli blokada nie dziala.

W takim razie:

1. jak ustawic blokade na ICMP (tak, zeby ping nie dzialal)?
2. czy aby zablokowac wszystkie protokoly, trzeba ustanawiac po 1 regule na kazdy czy mozna jakos krocej?
3. czy jest w Windowsie metoda sprawdzenia czy blokada dla danego protokolu dziala, czyli czy mozna puscic testowo pakiet danym protokolem - jak?
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 16.07.2011 09:56 przez peciaq:

Na forum używamy polskich znaków - proszę popraw.
Tytuł poprawiono.

16.07.2011 09:25

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Zapora Windows - jak całkiem zablokować komputer - tarko - 16.07.2011 09:25
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wolny internet - co przyczyną, blokada czy zapora? werbatin 1 3.949 25.12.2013 21:38
Ostatni post: thermalfake
Problem z internetem/zaporą - gra DonOmar18 2 1.175 02.11.2013 14:02
Ostatni post: DonOmar18
Komputer z Windows 7 nie może się połączyć z internetem Goldiak 6 2.229 18.06.2013 20:43
Ostatni post: Magnetar
Problem z grupą domową: nie można zablokować dostępu do plików jednemu członkowi nomoreground 14 4.672 20.07.2012 15:16
Ostatni post: nomoreground
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.