Wątek zamknięty

Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

 
Luke
User systemu

Liczba postów: 211
Post: #50

RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7


Technologia ClearType jest pomysłem Microsoftu i została stworzona właśnie po to, żeby polepszyć jakość wyświetlanych liter na ekranie LCD. Specjalnie dodawane są przebarwienia po lewej po prawej stronie liter, bo to właśnie pozwala uzyskać ten efekt. A wynika to z konstrukcji panelów LCD, gdzie na jeden punkt składają się trzy kryształki o podstawowych barwach. Są one ustawione obok siebie i wykorzystując właśnie ten fakt stworzono tą niesamowitą technologię wyświetlania tekstu. U mnie np. tekst wygląda wręcz idealnie, jak w żadnym innym systemie.

Chyba jednak czuję, w czym może tkwić problem...

Tak wygląda włączone ClearType na zbliżeniu:
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

Tak wygląda tekst bez ClearType:
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

A tak... bez jakiegokolwiek wygładzania - domyślne ustawienie w Windows XP:
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

ClearType jest rozwiązaniem przeznaczonym tylko dla monitorów LCD. W monitorach CRT ten sposób wyświetlania tekstu tylko pogarsza jego czytelność. I tu pojawia się różnica w stosunku do Windows XP. W Windows 7 czcionki bez ClearType są wygładzone normalnym antyaliasingiem, a w XP widzimy pikselozę.

Zróbmy więc test... mika34, powiedz mi, która z poniższych linijek jest dla Ciebie najbardziej czytelna? A może w którejś jest właśnie taki tekst, jaki chciałbyś widzieć?
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

[Obrazek: mp5051_STW.png]
[Obrazek: cq8409_Userbar.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2009 23:14 przez Luke.)

27.10.2009 23:12

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7 - Luke - 27.10.2009 23:12
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 3 głosów.