Wątek zamknięty

Jak zoptymalizować szybkość neta?

 
Smokofenek
User systemu

Liczba postów: 209
Post: #13

RE: Jak zoptymalizować szybkość neta?


Wiem co to DNS, ale zauważ, że napisałem co innego, że nie korzystam z konkretnego.
Wcześniej miałem od Comodo, teraz nie używam konkretnych tylko mam automatyczne.
Bo tamto mi blokowało Wikipedię, te "Comodo Secure DNS"...

W załączniku widzę tylko screen, który nie wiem czego dotyczy. Kopiowanie plików i menedżer zadań. Nie wiem czego mam na nim szukać.
Co do QoS to nie wiem gdzie to znaleźć. U mnie tego nie ma. Szukałem dawno temu, potem też drugi raz niedawno, no i przed chwilą, trzeci raz i brak. Nie wiem jak to mam znaleźć, gdzie to jest.

O Linuksie nawet nie mów. Nigdy bym nie chciał mieć takiego systemu. Darmowe nie znaczy beznadziejne, ale znaczy gorsze. Bo ktoś musi mieć pieniądze by opłacić informatyków, którzy się tym zajmują. Znajdź tysiąc informatyków, którzy mają pomóc ZA DARMO przy tworzeniu systemu. No na pewno nie znajdziesz, bo każdy chce zarobić. Linux poza tym jest niezbyt dobrym systemem. Nie dość, że mało co na niego wchodzi (trzeba robić specjalne wersje) to prawie w nic się nie da zagrać. Dobry system dla osób, które mało co robią na komputerze. Wiem, bo przyjaciółka miała, teraz ma Win XP. Nigdy nie zamieniłbym dobrego Windowsa na jakiegoś tam Linuksa.
A GData jest dobry, darmowe programy nie dorównają tym płatnym. Czemu? Bo nikomu by się nie opłacało nad nimi pracować. proste. Porównaj GIMPA z PhotoShopem. Choć racja, że GIMP jest banalnie prosty a w PS przesadzili z poziomem trudności obsługi. Ale jednak... Nie dokonasz w GIMPIE tego, co potrafi zrobić PS.
Dlatego nie chcę jakiegoś tam darmowego substytutu o niskiej jakości. Bo nie uwierzę, że jest tak dobry jak te płatne. Po prostu by się ludziom nie opłacało.

Pomóc, nie pomóc. Piszesz tak, jakbym miał do Ciebie jakieś pretensje. Po prostu substytuty nie są dobre, szczególnie jeśli chodzi o antywirus, gdzie najlepiej mieć jak najlepszy a nie byle jaki z neta. Równie dobrze mógłbym Windows Defenderem skanować i w ogóle nie mieć antywira.

Jedyny program darmowy, który dorównuje płatnemu to Open Office i Works. O ile ten drugi jest darmowy. Reszta zawsze będzie gorsza od płatnych zamienników. Chyba, że ktoś czerpie z tego darmowego programu kasę w inny sposób, np. poprzez reklamy.

Ale dobra, krok ze zmianą antywira pomińmy.
Co do QoS nie znajdę tego za nic. Gdybym wiedział gdzie to jest, bym poszukał.

17.06.2011 22:16

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zoptymalizować szybkość neta? - Smokofenek - 17.06.2011 22:16
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z internetem laptop lączy się z siecią ale nie ma neta siwysq1 3 15.573 13.10.2013 00:49
Ostatni post: thermalfake
Windows 7 nie widzi sieci od konkurencyjnego dostawy neta nozu 1 1.096 13.10.2013 00:25
Ostatni post: thermalfake
Wywalanie neta/ograniczony dostęp.... OnaOnaOna 1 2.488 13.07.2013 15:39
Ostatni post: thermalfake
Udostepnianie internetu przez kabel do lapka, po 2 dniach neta nie ma plejus 3 2.528 30.09.2012 21:33
Ostatni post: thermalfake
Lenovo 2in 7 brak neta! Prosze o pomoc wyjezdzam! nietup99 1 1.248 22.08.2012 15:28
Ostatni post: thermalfake
Jak zoptymalizować prędkości internetu mobilnego w modemie Nokii stefan13 1 1.927 02.05.2012 19:50
Ostatni post: LadyInBlue
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.