Odpowiedz

Pogaduszki o wszystkim i o niczym

 
Maxim128
VIP

Liczba postów: 3.221
Post: #8442

RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym


Proszę o ocenę i udostępnianie Uśmiechnięty By S.S. & K.R. & Niedźwiadek. UWAGA dużo tekstu!

Kod:
I. Zwiększenie znaczenia obywatelskiej inicjatywy referendalnej :
- Jeśli zebranych zostanie minimum 500 000 podpisów pod danym projektem/wnioskiem sejm ma obowiązek ogłosić referendum ogólnokrajowe w tej sprawie.
- Uproszczenie procedury składania obywatelskich projektów ustaw.
II. Zmiana ordynacji wyborczej na JOW
- Głosowanie w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych, zwykłą większością głosów, z równym prawem do kandydowania dla każdego.
III. Rozwiązanie największych afer oraz sprawdzenie uczciwości obecnych polityków:
- Jeśli niezawisłe postępowanie doprowadzi do wykazania nadużyć uprawnień urzędniczych, czy ministerialnych i działanie na szkodę Polski nastąpi konfiskata majątków polityków odpowiedzialnych za straty państwa.
IV. Zniesienie, lub znaczne ograniczenie immunitetów za wykroczenia i przestępstwa pospolite dla posłów i posłanek, senatorów i urzędników publicznych
V. Wprowadzić odpowiedzialność materialną i karną dla urzędników skarbowych oraz dla dyrektorów placówek państwowych, jeżeli zostanie udowodnione celowe działanie na szkodę obywatela, firmy lub Państwa.
VI. Zwalczanie nepotyzmu i nieformalnych układów w firmach państwowych
- Usprawnienie kontroli wyników konkursów na stanowiska w administracji publicznej,
- Likwidacja sztucznie stworzonych stanowisk dyrektorskich.
- Weryfikacja kwalifikacji obecnych urzędników i redukcja zatrudnienia w administracji publicznej.
VII. Zmiana sposobu finansowania partii politycznych - wycofanie dofinansowania przez państwo
- Partie będą finansowane tylko i wyłącznie przez składki członkowskie oraz z prywatnych datków, z zaznaczeniem maksymalnej kwoty, jaką może przekazać jeden obywatel, firma czy organizacja.
- Pełna transparentność dochodów partii politycznych.
VIII. Przeprowadzić referendum w sprawie przystąpienia do strefy EURO - przyjęcie przez Polskę unijnej waluty jest zbyt ważna kwestia by rząd decydował o niej ignorując wole obywateli .
- Wszelkie kwestie budzące duży oddźwięk w społeczeństwie powinny być rozstrzygane w drodze referendum. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o zmiany dotyczące suwerenności państwa, oraz umowy międzynarodowe zmieniające status Polski, czy tez znacząco wpływające na nasze wewnętrzne prawodawstwo. Taka umowa był miedzy innymi Traktat Akcesyjny do Unii Europejskiej, czy ustawa ACTA.
IX. Likwidacja Senatu, który nie spełnia swojej roli
X. Obniżenie akcyzy na paliwo oraz możliwie jak największe obniżenie podatku VAT. Zmniejszenie ogólnej stawki CIT i PIT.
- Podatki zmniejszyć w takim stopniu, w jakim to tylko będzie możliwe, redukować je stopniowo do docelowego poziomu 15%, który jest dopuszczalnym minimum w UE. Zmniejszyć koszty pracy oraz obciążenia wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej, aby w ten sposób wprowadzić pieniądze w obieg, rozwinąć gospodarkę i zwiększyć jej konkurencyjność.
- Podwyższenie płacy minimalnej.
- Rozszerzenie zakresu podmiotów podlegających zwolnieniu z opłacania składek ZUS, lub ograniczeniu ich wysokości. Ulgi dla nowo powstających firm, oraz podmiotów gospodarczych w trudnej sytuacji - dopóki firma nie wypracowuje pewnego minimalnego netto zysku miesięcznie to jest zwolniona z opłacania składki ZUS, lub podlega pod niższą stawkę.
- Zwiększenie kar dla pracodawców zatrudniających "na czarno", oraz naruszających prawa pracownicze (ujętych w kodeksie pracy oraz karnym), oraz poprawienie skuteczności ścigania nieuczciwych przedsiębiorców.
- Likwidacja przymusu przystępowania do ZUS, oraz możliwość odstąpienia od państwowej służby zdrowia, z zachowaniem minimalnej stawki, gwarantującą jedynie podstawową opiekę zdrowotną.
XI. Zniesienie barier biurokratycznych dla prowadzenia biznesu, oraz uproszczenie procedur obowiązujących przedsiębiorców.
- Doprowadzić do zmian prawa podatkowego – w szczególności VAT, PIT i CIT, z zachowaniem formuły, że zasady naliczania podatku muszą być jasne i czytelne dla każdego przedsiębiorcy, bez względu na stopień wykształcenia i doświadczenia biznesowego.
- Wprowadzić zasadę, że w przypadku niejasności przepisów prawo zawsze będzie interpretowane na korzyść przedsiębiorcy i obywatela. Przedsiębiorca i obywatel nie może ponosić konsekwencji za luki prawne.
- Doprowadzić do zmian prawa w zakresie wykonalności decyzji w stosunku do podatnika – przeniesienie decyzyjności na sądy.
XII. Pomoc polskim stoczniom, koncernom zbrojeniowym, oraz innym kluczowym sektorom gospodarki, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące Polskę umowy.
- W przypadku pilnej potrzeby pomocy dla przedsiębiorstwa o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa, lub gospodarki państwa, należy udzielić takiej pomocy nawet kosztem narażenia się na niezadowolenie Komisji Europejskiej. Należy wspomagać takie podmioty, pomimo grożących kar, tak jak to robią Niemcy w przypadku swoich firm.
XIII. Likwidacja ulg podatkowych dla koncernów zagranicznych
XIV. Zmiana prawa bankowego w Polsce w celu uniemożliwienia zubożania obywateli Polski przez zarówno rodzime jak i zagraniczne instytucje finansowe.
- Za udowodnione, naruszenie prawa w stosunku do klienta, nakładać dotkliwe kary,
- Stworzenie banku narodowego, kontrolowanego przez Skarb Państwa, który oferowałby obywatelom polskim korzystniejsze warunki pożyczek. Jednocześnie byłaby to jedyna placówka, u której mogłyby się zadłużać instytucje państwowe (szpitale, samorządy).
XV. Domagamy się rzetelnego zbadania katastrofy smoleńskiej przez niezależne instytucje międzynarodowe.
- Podzielamy pogląd większości społeczeństwa, że rosyjskie śledztwo w tej sprawie zostało przeprowadzone rażąco niechlujnie i pod polityczne dyktando kremla, a jego rezultaty są niewiarygodne.
- Polski raport KBWL na temat katastrofy, jest dalece niezadowalający i pozostawia wiele wątpliwości i niewyjaśnionych kwestii.
- Uważamy, że wycofanie się Polski z uczestniczenia w śledztwie strony rosyjskiej, było działaniem na szkodę kraju, zaś rezygnacja z pomocy struktur NATO w wyjaśnieniu przyczyn wypadku była rażącym naruszeniem procedur obowiązujących kraje członkowskie i rzutuje na pozycje Polski w pakcie.
- Żądamy ukarania winnych zaniedbań w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa lotu, jak i prowadzonego śledztwa.
XVI. Obniżenie do minimum uprzywilejowanych emerytur dla aparatu bezpieczeństwa z lat 45-89 ( ZOMO, SB)
- Emerytury aparatczyków RPL powinny wynosić minimalna stawkę dozwolona ustawa. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na zwiększenie emerytur dla pozostałych grup społecznych, lub na rezerwy konieczne dla utrzymania rozsądnej wysokości emerytur w przyszłości, oraz podczas reformy systemu emerytalnego .
XVII. Odpolitycznić kolegium sędziowskie oraz przeprowadzić prawdziwą, rzetelna lustrację sędziów i prokuratorów wywodzących się z PRL"
XVIII. Stworzenie silnej armii, odbudowa obrony terytorialnej kraju.
- Bez obowiązkowej służby wojskowej, ale za to obowiązkowe kursy, szkolenia z obrony cywilnej, obsługi broni i metod walki partyzanckiej w mieście, oraz obozy szkoleniowe z symulowanymi operacjami bojowymi, dla każdego obywatela zdolnego do służby.
- Arsenał broni ręcznej w każdym mieście, oraz strzelnice dostępne dla obywateli.
XIX. Obrona dobrego imienia Polski, oraz walka z zakłamywaniem historii na arenie międzynarodowej
- Polski rząd powinien prowadzić aktywna politykę historyczna z naciskiem na promowanie prawdziwej historii II Wojny Światowej, wyjątkowego bohaterstwa i poświecenia Polaków w walce z niemieckim okupantem, oraz w rola Polaków w ocaleniu Żydów.
- Polska powinna stanowczo sprzeciwiać się określeniom fałszującym historie, jak "Polskie obozy koncentracyjne", czy stosowanie zamiennika "naziści", lub "hitlerowcy" zamiast określenia Niemcy.
- Należy przeciwstawić się szerzeniu szkodliwych mitów na temat udziału Polaków w prześladowaniach Żydów, prowokacji gliwickiej, agresji Rosji na Polskę, czy ukrywanie paktu Ribbentrop-Mołotow .
XX. Spowolnić tempo procesu integracji z Unia Europejską i zmodyfikować kierunek polityki wobec unii.
- Należy skupić się bardziej na obronie interesów narodowych Polski, oraz na współpracy z najbliższymi sąsiadami i wspólnych działaniach na arenie europejskiej.
- Rząd powinien stanowczo domagać się równych dopłat do hektara w rolnictwie dla wszystkich krajów unii, oraz walczyć o wyrównanie za poprzednie lata.
- Należy stosować większy umiar we wprowadzaniu w życie wytycznych unijnych, jak jednakowe tablice rejestracyjne (UK, Holandia, Belgia nie ujednoliciły), likwidowanie "zielonych strzałek" na skrzyżowaniach (Niemcy nie zlikwidowały), wprowadzanie unijnych wzorów drogowskazów i innych kosztownych, lecz nieprzynoszących istotnych korzyści dla państwa.
XXI. Budowa nowych państwowych zakładów pracy i fabryk (z dopuszczeniem udziału kapitału prywatnego) w miejsce zlikwidowanych przez postkomunistów przedsiębiorstw.
- Bogactwo kraju należy budować na produkcji i eksporcie.
- Postawić na nowoczesne technologie i przemysł maszynowy.
- Faworyzować rodzime rozwiązania i produkty przy zamówieniach publicznych.

XXII. Naprawa systemu edukacji w Polsce - zwiększenie poziomu nauczania, cofniecie szkodliwych reform, podwyżki pensji dla nauczycieli połączone z usprawnieniem sytemu weryfikacji ich rzeczywistych kwalifikacji.
- Edukacja w Polsce jest w głębokiej zapaści. Rząd podejmuje w trudnym czasie kryzysu nieprzemyślane reformy. Wbrew woli rodziców, ze szkodą dla dzieci. Tysiące szkół i przedszkoli jest likwidowanych. Dlatego musimy sami wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o ratowanie oświaty dla małych i starszych dzieci.
- Jesteśmy za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków.
- Rząd nie przeznaczył na reformę obniżenia wieku szkolnego odpowiednich pieniędzy. Nie przeszkolono kadry, nie zadbano o poprawę infrastruktury. W programie nauczania skumulowano wymagania dotychczasowej pierwszej klasy i zerówki, co zmusza sześciolatki do siedzenia w ławkach i wielogodzinnego odrabiania prac domowych z rodzicami. Rząd przyznał, że celem reformy jest szybsze wysłanie dodatkowego rocznika na rynek pracy. Ogromna większość rodziców chce zostawić sześciolatki w zerówkach (z wolnego wyboru skorzystali od 2009r. rodzice blisko 1,5 mln dzieci). Referendum to ostatnia broń obywateli. Jak długo jeszcze mamy przekonywać, że my rodzice nie chcemy tej reformy?
- Jesteśmy za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków. Dzieci pięcioletnie miały obowiązkowo trafić do przedszkoli. Ale przedszkoli brakuje. Zamiast najpierw odbudować bazę przedszkoli rząd wprowadził od 2011 r. obowiązek edukacji przedszkolnej dla wszystkich pięciolatków. Bardzo często pięciolatki realizują obowiązek w … szkołach. Społeczeństwo ma prawo decydować, czy właśnie takiej edukacji chce dla najmłodszych dzieci.
- Jesteśmy za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii, oraz innych przedmiotów.
- Minister Katarzyna Hall i minister Szumilas zmieniły program, praktycznie likwidując licea ogólnokształcące. Licea zmieniły się w kursy przygotowawcze do matury. Teraz już piętnastoletnie dzieci muszą wybrać specjalizację. Zdaniem wielu - zbyt wcześnie. Ograniczono też naukę wielu przedmiotów w tym - co jest szczególnie niepokojące - historii. Uważamy, że tak ważnej kwestii, jak kształcenie młodego pokolenia, wypowiadać się powinni wszyscy obywatele.
- Jesteśmy za stopniowym powrotem do systemu:  8 lat szkoły podstawowej + 4 lata szkoły średniej. Wprowadzenie gimnazjów spowodowało wielki zamęt w wychowaniu nastoletniej młodzieży. Dzieci trafiają w najbardziej newralgicznym okresie dojrzewania w nowe środowisko, do nowych klas, pod opiekę wychowawców, którzy ich nie znają. Gimnazja to problem, który trzeba rozwiązać. Nie powinno się to jednak odbywać gwałtownie. Nie powinno się również pozostawiać tej sprawy politykom. Dlatego chcemy, żeby wszyscy obywatele wyrazili w tej sprawie swoje stanowisko.
- Jesteśmy za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli. Likwidacja sieci szkół i przedszkoli trwa od lat dziewięćdziesiątych. Z mapy zniknęło już wiele tysięcy placówek. Ten proces przyspieszył, po zmianach wprowadzonych przez minister Hall. Gminy przewidują do likwidacji w najbliższych latach kolejne pięć tysięcy szkół. Ten proces można powstrzymać, przede wszystkim przywracając kontrolę nad działaniami samorządów i dofinansowując system oświaty publicznej z budżetu państwa.

[Obrazek: NkON0Xx.jpg]

Think so that you don't become a thing

"Chciałem zmienić świat, jednak Bóg nie dał mi kodu źródłowego"

12.09.2013 16:12

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 27.06.2012, 23:01
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 28.06.2012, 12:27
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.07.2012, 06:05
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.07.2012, 12:45
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.07.2012, 17:20
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.07.2012, 23:47
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 02.07.2012, 07:49
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 06.07.2012, 09:53
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 07.07.2012, 09:25
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 07.07.2012, 18:08
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 07.07.2012, 21:37
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 09.07.2012, 19:06
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 10.07.2012, 08:12
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 10.07.2012, 13:06
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 10.07.2012, 20:29
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 10.07.2012, 21:03
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 17.07.2012, 09:14
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 17.07.2012, 09:20
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 17.07.2012, 21:16
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 17.07.2012, 21:47
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 18.07.2012, 06:12
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 19.07.2012, 07:06
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 20.07.2012, 18:34
Odp: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.08.2012, 11:37
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.08.2012, 12:34
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.08.2012, 16:22
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 01.08.2012, 17:34
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 03.08.2012, 11:27
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 05.08.2012, 06:11
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 05.08.2012, 18:54
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 06.08.2012, 07:51
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 10.08.2012, 16:32
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 11.08.2012, 19:05
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 12.08.2012, 13:05
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 12.08.2012, 19:19
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 13.08.2012, 05:47
Odp: RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 14.08.2012, 20:21
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 27.08.2012, 19:33
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 29.08.2012, 09:22
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 31.08.2012, 14:51
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 04.09.2012, 16:30
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 04.09.2012, 20:05
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 04.09.2012, 20:29
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 04.09.2012, 21:16
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 04.09.2012, 21:41
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 04.09.2012, 21:57
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 06.09.2012, 17:19
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - slawektor - 07.09.2012, 22:06
RE: Pogaduszki o wszystkim i o niczym - Maxim128 - 12.09.2013 16:12
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 14 głosów.