Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Tworzenie partycji i kopii zapasowej - kilka pytań (rozwiązany)

 
drugster
Wdrażany
Liczba postów: 17
Post: #1
Lightbulb 

Tworzenie partycji i kopii zapasowej - kilka pytań (rozwiązany)


Witam, zgodnie z zapewnieniami, ze nie zostanę wyśmiany, proszę o pomoc.
Problemów jak dla mnie jest sporo i uwierzcie są dla mnie wyzwaniem. Umieściłem je w jednym miejscu ,gdyż sadzę że będzie łatwiej do nich ustosunkować.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że zakupiłem nowy komputer stacjonarny Della i dysponuje nim ok. tygodnia. Z początku kierowałem się instrukcjami windows (home 64)- ściągnąłem programy zabezpieczające- Avira +comodo firewall (razem z defense i piaskownica). Po pogrzebaniu w sieci zainstalowałem również Malwarebytes - anti Malware oraz dr Web cure it. Mam nadzieję ze to wystarczy?

Teraz chciałbym w podpunktach przedstawić moje problemowe pytania, żeby łatwiej było komuś się ustosunkować zgodnie z numeracją-oczywiście w miarę możliwościUśmiechnięty

I. PARTYCJE
Jestem po wnikliwej analizie poradnika Bodziulli jak dbać o kondycje dysku. Niestety musiałbym Was prosić abyście wytłumaczyli mi to jak koniowiUśmiechnięty
a) czy powinienem tworzyć partycje programem który podał Partition Magic 2010, czy narzędziami systemowymi? Przeczytałem o sytuacji, że narzędziami nie można kontrolować tak woluminów jak wspomnianym programem. Moje ustawienia są nast.
-wolumin bez nazwy -78 MB partycja OEM
-OS © -457 GB NTFS (rozruch , plik stronicowania, zrzut awaryjny)
-Recovery 8,42 GB NTFS (system aktywna)

Zakładam, że którymś sposobem zgodnie z instrukcją sobie poradzę ale;
b) czy te 2 woluminy-bez nazwy i recovery-mają tak pozostać?
c) ile mam pozostawić miejsca na dysku C aby wszystko grało?
d) chciałbym utworzyć jeszcze z 2 partycje -czy słusznie?
e) czy ściągnięte programy nie od Windowsa należy trzymać na innej partycji niż C? (comodo czy odtwarzacz multim.? Wszystkie do tej pory programy gnieżdżą się u mnie na jednym dysku C)
f )czy to prawda, że po wydzieleniu partycji należy formatować i defragmentować je wszystkie?- jeżeli tak to co sądzicie o programie Defrag- jest skuteczny?(miałem go poprzednio) czy ten który jest w opisie tego poradnika?

II. KOPIA ZAPASOWA SYSTEMU WINDOWS.
Tutaj tez trochę problemów, bo wyświetla mi się jeszcze ta funkcja do wykonania ale:
a) czy ja już przypadkiem nie sknociłem sprawy? Czy powinienem na początku zrobić kopię zapasową systemu przed ściąganiem czegokolwiek?
b) jak technicznie mam to wykonać?( podobno bezpieczniej jest utworzyć ją na nośniku zewnętrznym, ale na jakiej płycie ja zmieszczę ponad 10 GB?)

III. MICROSOFT WORKS. -edytor tekstu.
Z pewnością banał ale.. nie mogę z przeglądarki firefoxa skopiować i wkleić nawet grama tekstu, bo od razu edytor się zawiesza i zamyka!

Będę niezmiernie wdzięczny za rozwiązanie mych problemów( wziąłem na warsztat najbardziej palące) Jeżeli wskazany jest też kontakt gg lub skype ,to też jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie .
Maciej

20.08.2010 21:40

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Tworzenie partycji i kopii zapasowej - kilka pytań (rozwiązany) - drugster - 20.08.2010 21:40
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
BSOD w trakcie wykonywnia kopii mirror programem Fbackup 7.1.3 psg 0 1.170 27.02.2018 14:24
Ostatni post: psg
Brak opcji "wyłącz harmonogram" kopii zapasowej Psilocke 2 2.301 17.03.2016 19:11
Ostatni post: Psilocke
kilka problemów z Win.7, o co kaman...? ramirez77 0 928 26.05.2015 20:53
Ostatni post: ramirez77
Błąd wykonywania kopii zapasowej 0x8078011D - czy mogę przerobić partycję systemową z Vendeur 6 2.270 07.05.2015 19:40
Ostatni post: Meksyk1968
Nieprawidłowe przywracanie plików użytkownika z kopii zapasowej bartynp 0 1.497 07.05.2015 14:48
Ostatni post: bartynp
Rozwiązany Tworzenie partycji rozszerzonej w dual-boocie 7+8 diter77 0 1.006 19.02.2015 22:59
Ostatni post: diter77
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.