Wątek zamknięty

System padł - po ostatniej aktualizacji

 
sopel1000
Wdrażany
Liczba postów: 10
Post: #1

System padł - po ostatniej aktualizacji


Hej,

Opiszę pokrótce problem:

Zaktualizował mi się system, potem poszedłem spać i zostawiłem go w fazie wyłączania. Budzę się rano, pierwsze co zawsze robię to oczywiście włączenie komputera. Z gruba wybieram Windows 7, idę się kąpać. Po chwili słyszę, że uruchamia się Ubuntu mimo wskazania Win 7. Przychodzę do kompa, restartuję, włączam Win7, a tutaj - pojawia się "Trwa uruchamianie systemu", mieli, mieli i na krótko pojawia się BSOD i restart. Próbuję włączyć w Awaryjnym - nie da rady, to samo. Wkładam płytkę Win 7 PL, odpalam naprawę systemu - mieli, mieli i "System powinien uruchomić się poprawnie", sprawdzam log, widzę tekst w stylu "Po aktualizacji system nie mógł się uruchomić", gdzieś jeszcze było, że System został wyłączony aby zapobiec uszkodzeniom, jakieś takie głupoty. Oczywiście po restarcie, to samo. Jeszcze raz odpalam Tryb Awaryjny, ale tam tą inną opcję, żeby widać było na czym kończy bootowanie - okazuje się, że na sławnym Classpnp.sys. No to odpaliłem Ubuntu, Classpnp.sys zmieniłem na Classpnp.sys.old, jeszcze raz odpaliłem naprawę systemu i nadal nic, pliku nie przywróciło starego.

Dodane:
Dodam jeszcze, że próbowałem odpalić "sfc /scannow" albo "sfc /scanfile=C:\....(ścieżka)" z rezultatem zerowym, ponieważ informacja pojawia się taka: "Istnieje oczekująca naprawa systemu, której ukończenie wymaga ponownego rozruchu. Ponownie uruchom system Windows i ponownie uruchom (...) " Ponownie uruchamiam i ciągle to samo...

I teraz kilka pytań i jedna prośba:
1) Co zrobić, żeby uruchomić Win 7 bez reinstalki?
2) Jeśli konieczny będzie reinstall czy ktoś wie czy dane zaszyfrowane Przez moduł TPM i program Infineona zostaną stracone?
3) Czy nie można odpalić jakoś instalacji systemu Win 7, żeby się zainstalował na starej instalacji? Wiem, że można z poziomu systemu uruchomionego, ale tego niestety nie mogę zrobić....
4) Help please! Muszę pisać magisterkę, koniecznie potrzebuję dostęp do danych zaszyfrowanych TPMem.... inaczej bym się wypiął na W7 i potem pomyślał co z nim zrobić, a tu nic, trzeba próbować.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2010 10:00 przez sopel1000.)

07.08.2010 09:58

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
System padł - po ostatniej aktualizacji - sopel1000 - 07.08.2010 09:58
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Jak zreinstalować system bez utraty danych?/ Jak naprawić system? Xawex 0 2.238 28.08.2016 10:58
Ostatni post: Xawex
System nie wstał po aktualizacji- trudny przypadek CiasnyBaniak 2 1.431 14.03.2016 11:48
Ostatni post: CiasnyBaniak
Padł system po instalacji Windowsa na innym dysku qwe 0 1.064 24.07.2015 18:53
Ostatni post: qwe
System padł po czyszczeniu programem SpyHunter 4 Bossicky 5 33.492 04.06.2013 16:53
Ostatni post: thermalfake
System troche przymula po wczorajszej zbiorczej aktualizacji PiotrekZabrze 0 1.514 15.05.2013 09:05
Ostatni post: PiotrekZabrze
System padł: brak pliku rejestru systemu adrianokg 8 6.808 21.01.2013 14:53
Ostatni post: adrianokg
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.