Wątek zamknięty

Prośba o sprawdzenie kompatybilności konfiguracji

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #11

RE: Prośba o sprawdzenie kompatybilności konfiguracji


Cytat:komputer ma służyć głównie do gier, do reszty wystarcza mi laptop, mam dodatkowo drugi SSD, na którym zainstaluję W7.

Więc tradycyjna konfiguracja kontrolera SATA jako AHCI w zupełności wystarczy. Synowi będzie zależało na komfortowym graniu a nie patrzeniu jaką wydajność mają dyski w RAID 0. Nie będzie miał do czego tego wykorzystać. O drugim SSD nie napisałeś zupełnie nic. Więc można przyjąć, że jest to mniejszy i wolniejszy egzemplarz. Zdecyduj na którym postawić system. Z małą uwagą aby nie podpinać ich od razu bo instalator może przerzucić bootmgr na inny dysk gdzie nie będzie partycji systemowej.

Cytat: I teraz kwestia chłodzenia: czy na boxowym radiatorze to da rady czy może zakupić jakieś porządniejsze,
bardziej wydajne chłodzenie?

Stockowe chłodzenie daje w zupełności radę do standardowych ustawień, buda też jest przewiewna.
Na przetaktowane zegary trzeba już szukać czegoś lepszego, te 100zł w górę trzeba wydać na produkty (cenowo rosnąco) SilentiumPC Fera 2 HE1224, Rajintek'a (Ereboss), Thermalright (HR-02 Macho), BeQuiet Dark Pro 3, Noctua NH-D15. Oczywiście kwestia rozmiaru chłodziwa mieszącego się w obudowie.

Cytat:Co do OC to każdy kiedyś zaczynał, jak w chińskim powiedzeniu: "Nawet największa podróż zaczyna się od pierwszego kroku".

Ja wychodzę z założenia jeśli wydaję kilka tysięcy na kompa to ma mi na tyle posłużyć aby bez żyłowania przepracował do następnej wymiany sprzętu. Nie bawię się nim kilka lat bo technika się szybko starzeje.
W Wieśku przy ustawiawieniach FHD i normalnym setupie bez szaleństw dorzuci kilka, może kilkanaście fpsów w niektórych lokalizacjach przy i tak bardzo płynnej rozgrywce więc tego bez zmierzenia nie odczuje. Chyba, że mu podłączysz monitor z QHD, UHD 4K, suwakami wybierzesz max jakość to wtedy i7 także dostanie po tyłku i będziesz musiał mu kupić wydajnego Xeona powiedzmy za połowę wartości obecnego sprzętu oraz 980Ti/Titan X.

Cytat:Zapomniałem dodać,że zmiana pamięci RAM nastąpiła. Będzie teraz taka G.SKILL :: 8GB 2400MHz TridentX CL10 (2x4096), bo poprzednio wybranej zabrakło, wyczerpały się zapasy.
Tylko chyba to nie wiele zmienia?

Pamięci mają wysokie radiatory i trzeba uważać przy zakupie chłodzenia na wymiary.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

03.06.2015 00:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Prośba o sprawdzenie kompatybilności konfiguracji - thermalfake - 03.06.2015 00:27
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ocena konfiguracji CottonJoe 0 785 17.12.2016 11:39
Ostatni post: CottonJoe
monit o zmianie sprzętu i prośba o reset darek334 4 3.007 05.07.2016 15:03
Ostatni post: darek334
Brak konfiguracji głośników 5.1 dominik5t 1 1.230 24.05.2015 15:52
Ostatni post: thermalfake
Prośba o ocenę sprzętu oskarceb 7 1.483 28.07.2014 20:25
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Prośba o pomoc w wyborze laptopa apolion 5 1.418 25.01.2014 14:02
Ostatni post: apolion
Rozwiązany Prośba o radę w sprawie pamięci RAM. rafal723 3 2.094 25.09.2013 07:39
Ostatni post: LadyInBlue
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.