Wątek zamknięty

Część komputerów odczytuje pendrive dopiero po restarcie

 
coopra
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #1

Część komputerów odczytuje pendrive dopiero po restarcie


Cześć wszystkim. Problem wydaje mi się na tyle specyficzny, że aż go tutaj opiszę.

Otóż na części komputerów (mój komputer, komputery domowe itp. zarówno z Win7 jak i Win8, różne płyty główne etc.) mój pendrive - SanDisk Ultra 32GB pod USB 2.0 - działa tak, jak trzeba. Podpinam, instaluję i jest.

Na innych komputerach - na przykład w szkole - pendrive "miga" jak przy instalowaniu i nic się nie dzieje. Pomaga dopiero wduszenie resetu i pendrive "zaskakuje" przy bootowaniu Windowsa od nowa. Co ciekawsze, BIOS widzi nośnik. Dzieje się tak na róznych komputerach w szkole, na płytach od Mediona po AsRocka. Zaskakuje mnie to, zwłaszcza, że zdaje się być losowe.

Dziwne, aby świeżo instalowane windowsy z szkole były "zepsute", prawda? Zwłaszcza, że każda pracownia ma osobny obraz systemu z Acronisa.

Czy jest możliwość, by temu zaradzić oraz, że niektóre płyty "nie lubią" się z moim pendrivem? Szkoda by mi było pendriva, który ma taką ilość miejsca, a i znowu najstarszy to nie jest.

Szczerze mówiąc, nie wiem co robić. Nadpisywałem sektory zerami, formatowałem pendrive szybkim i wolnym sposobem, rzekłbym, dalej nic z tego.

A resetowanie kompa za każdym razem by łaskawie odczytał pendrive też jest drażniące...
Najgorsze jest to, że jak już zadziała, to po wyjęciu nie zadziała już aż do ponownego resetu komputera.

Proszę o pomoc lub informację, co robić, bo sam już nie mam pomysłów.

19.03.2015 20:31

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Część komputerów odczytuje pendrive dopiero po restarcie - coopra - 19.03.2015 20:31
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
karta tv widoczna tylko po restarcie sojer 0 1.111 21.04.2016 23:14
Ostatni post: sojer
Pendrive czy SD do ReadyBoost Manietu 1 1.397 28.11.2015 15:41
Ostatni post: Glover
Konwersja pendrive na USB HDD AlecClaire 0 1.506 28.07.2015 14:54
Ostatni post: AlecClaire
Win7 widzi hdd w obudowie z eSATA po restarcie Negatyw 2 1.194 12.07.2015 15:32
Ostatni post: thermalfake
Komputer się nie uruchamia po restarcie olo168 1 1.578 24.05.2015 20:26
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem ze sterownikami po restarcie systemu v0rtex0r 1 1.184 01.04.2015 15:04
Ostatni post: Meksyk1968
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.