Wątek zamknięty

ATA, SATA a Windows 7 i szybkość

 
samsung70
Młodszy user systemu

Liczba postów: 77
Post: #11

RE: ATA, SATA a Windows 7 i szybkość


Witam, no więc tak , Lalik najpierw odpowiem Tobie.

Defrag z tuneupa trwał gdzieś dobre 5h, tyle, że mam sporo partycji, ale w sumie nie są one takie wielkie.
w Międzyczasie gdy TuneUp próbował defragmentować , a raczej robił to na okrągło, włączyłem defragmentacje Windowsa, i nie defragmentowałem , ale analizowałem każdy dysk z osobna. Okazało się, że max stopień defragmentacji wynosi 1%... czyli mimo iż TuneUp cały czas zatrzymywał się na 40% to jednak defragmentował tak jak należy.. ( no może nie do końca bo na większości partycji nie miałem nawet 10% wolnego miejsca, a wiemy przecież , że dla efektywnej defragmentacji powinno być na dysku min 15% wolnego miejsca na dysku, na partycji gdzie mam "7" jednak było sporo miejsca wiec jest ok)...
Zatem defrag się powiódł ... chyba. Aha po tym wszystkim zrobiłem jeszcze skan dysku z windą po restarcie, nie powiem trochę to trwało , ale nie znalazło żadnych błędów.

Irek, konfig kompa masz w opisie, o konfigurację kompa chyba pytasz, tak? :> Uśmiechnięty

Ja wiem , że im dłużej komputer chodzi bez wyłączania tym bardziej po nawet kolejnym dniu będzie nam już zamulał. Jednak gdy miałem XP nie wyłączałem kompa nawet po 10 do 14 dni i nie był tak zmulony jak 7 przed zabiegami z tjunapa.

Aha, no właśnie co do samego działania tego programu, zrobiłem wszystko to co kazał, i nie powiem bo ... chyba widać jest odrobinkę szybszą reakcję komputera np na 2kilk na jakaś aplikacje i czas po jakim się uruchamia.. więc coś tam zapewne dał .
Najbardziej ucieszyło mnie to , że zasugerował on by dodać do FF Adblock Plus, który całkowicie eliminuje denerwujące reklamy .

Jednak... coś chyba poszło nie tak ... , otóż nie wiem czy to wina tej wtyki czy może którejś z opcji tuneupa, ponieważ gdy ożywam FF i robię coś , to nagle , nie wiem jak to określić.. FF jakby zamierał , i jest tak, że nie reaguje on na to na co klikam, a w kompie słychać jak dysk robi coś w stylu : " kszyyy kszyyy kszyyy " i gdzieś tak z 6 razy, i po tym wraca wszystko do normy ... i zastanawiam się co to może być ? ... Tzn wyłączyłem coś co wydaje mi się było przyczyną takiego zachowania się komputera , ale potwierdzę to dopiero gdy będę miał pewność ...

Aha, jeszcze jedna sprawa , zauważyłem, że teraz strony w FF inaczej mi się ładują ... może nie to że inaczej się ładują , ale dziwnie stronę z obrazkiem wyświetla , tzn , najpierw pojawia się lewa strona , a ułamek sekundy później reszta, ogólnie nie przeszkadza to w niczym , ale zauważalne jest to ...

To by było na tyle z moich spostrzeżeń po zaaplikowaniu TuneUp'a .

pzdr . Liczę na pomoc .

Windows 7 64-bit
Intel Core i5-4690 @ 3,50GHz
16 GB RAM
NVIDIA GTX 760 2 GB
[Obrazek: sz73mu.gif]

11.02.2010 15:29

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: ATA, SATA a Windows 7 i szybkość - samsung70 - 11.02.2010 15:29
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Uszkodzone gniazdo SATA lub błąd płyty głównej (nie widzi urządzeń) zzj 1 3.274 26.10.2015 15:06
Ostatni post: zzj
Rozwiązany Asus P5Q SE + HDD sata MCRavel 2 2.791 27.05.2015 08:19
Ostatni post: MCRavel
Procesor ,a szybkość RAM Borkol 4 2.317 06.07.2014 13:41
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem z dyskiem SSD SATA II i czerwona dioda. Majkelus16 4 3.847 27.03.2014 19:01
Ostatni post: Majkelus16
Rozwiązany Nowy dysk sata pod PC luki_matrix 2 2.150 12.02.2013 20:29
Ostatni post: luki_matrix
Rozwiązany Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA Gucio25 5 4.105 04.11.2012 22:18
Ostatni post: LadyInBlue
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.