Wątek zamknięty

ATA, SATA a Windows 7 i szybkość

 
samsung70
Młodszy user systemu

Liczba postów: 77
Post: #1

ATA, SATA a Windows 7 i szybkość


Witam, używam Win7 hmm gdzieś od tego czasu kiedy zarejestrowałem się tutaj na forum, nie pisałem już dość sporo ponieważ jakoś nie chciało mi się dalej poznawać ów system. Po prostu użytkowałem go a co się działo to się działo , oczywiście najwięcej problemów było z włączaniem starszych aplikacji .. ale cóż jakoś metodą prób i błędów zawsze coś rozkminiłem.
No i system sobie jakoś tam latał, i to nawet szybko , jednak po pewnym czasie zaczął strasznie zamulać ... to wygląda tak , że po starcie nim się wszystko uruchomi to mija dość długo ... nim ja mogę coś włączyć to muszę poczekać gdzieś ze 3 minuty może nawet 4, coś w ten deseń.
No i i gdy ja już coś włączam to strasznie wolno wszystko się uruchamia , gdy np włączam Windows Media Player i jakiś film , to nim zmieni te ustawienia wizualne i zanim się włączy film to też mija gdzieś około 30 sekund, a na początku użytkowania WIn7 wszystko ładnie latało , tak szybko jak w XP...
Nawet Firefox, no obecnie to używam Pre Minefielda, i również czasem tutaj jakieś cholerne lagi wyskakują ... a zakładek mam średnio otwartych około 8...
Właśnie gdy oglądam film jakiś na YT, to w procesach pojawia się jakiś dziwny o nazwie mozilla runtime , czy jakoś tak i zjada ten szit prawie że 100% proca i w FF ( minefield) nie mogę przełączyć na inną zakładkę , muszę kliknąć na start na ikone Minefielda by się pojawiły miniatury otwartch zakładek i dopiero wtedy wybrać inną , gdy zamkne okienko z YT wszystko wraca do normy.
Ogólnie to Win7 teraz strasznie dziwnie się dla mnie zachowuje:
np: - gdy mam kompa włączonego gdzieś około 2 dni bez przerwy ( nie lubię co chwila włączać i wyłączać kompa) dlatego też chodzi on caly czas praktycznie , no ale ok , chodzi te 2 dni , później wyłączam go , to wszystko staje na zapisywaniu ustawień i czasem dyski się już wyłączą a to zapisywanie nadal jest i jest i musze ręcznie go wyłączyć ... to coś takiego jest jak czasem w XP się działo ..
- kolejne , gdy się kładę spać gdzieś koło 00:00 to kilka minut po północy słyszę jak *bardzo* głośno pracują dyski, i tak jest prawie zawsze .. nie wiem czy o tej godzinie Win zasysa jakieś apdejty i dlatego tak?
- ale ogólnie dyski strasznie głośno pracują pod 7 , hmm może nie to że głośno ale słuchać to takie zgrzytanie pracującego dysku , to chyba oznacza zapis , tak ? no to jeśli , to bardzo często tak jest , że gdy uruchomię jakiś program to słychać ten hałas ...

Aha... całkiem zboczyłem z mego pytania dla którego tutaj wszedłem , otóż Win7 sobie zainstalowałem tak tylko dla testu, i jest on zainstalowany na dysku ATA , i moje pytanie brzmi czy to może dlatego WIndows mi teraz tak zwolnił i zamula bardzo ? , czy raczej ..SATA czy ATA nie ma to większego znaczenia ? ..
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 10.02.2010 15:09 przez War_3_:

Zgodnie z Regulaminem obowiązuje nas poprawna pisownia na forum, także nie przeklinanie.
Poprawiłem, ale jak znowu będą takie ilości błędów...


Windows 7 64-bit
Intel Core i5-4690 @ 3,50GHz
16 GB RAM
NVIDIA GTX 760 2 GB
[Obrazek: sz73mu.gif]

10.02.2010 14:24

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
ATA, SATA a Windows 7 i szybkość - samsung70 - 10.02.2010 14:24
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Uszkodzone gniazdo SATA lub błąd płyty głównej (nie widzi urządzeń) zzj 1 3.273 26.10.2015 15:06
Ostatni post: zzj
Rozwiązany Asus P5Q SE + HDD sata MCRavel 2 2.789 27.05.2015 08:19
Ostatni post: MCRavel
Procesor ,a szybkość RAM Borkol 4 2.314 06.07.2014 13:41
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem z dyskiem SSD SATA II i czerwona dioda. Majkelus16 4 3.847 27.03.2014 19:01
Ostatni post: Majkelus16
Rozwiązany Nowy dysk sata pod PC luki_matrix 2 2.143 12.02.2013 20:29
Ostatni post: luki_matrix
Rozwiązany Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA Gucio25 5 4.103 04.11.2012 22:18
Ostatni post: LadyInBlue
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.