Wątek zamknięty

wymiana HDD a instalacja "czystego" Win7

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #9

RE: wymiana HDD a instalacja "czystego" Win7


Cytat:Wizyta w serwisie (=wydatki) czy pożyczanie od znajomych (= niemożliwe dla mnie)

Trochę cierpliwości. Pierwszy lepszy serwis nie oznacza iż wszędzie klienta widzą jak osobę do skrojenia. Od czego też jest internet. Lokalne fora, zawsze można zapytać. Może ktoś zaufany wystawi na ftp-ie klon płyty. Z każdej sytuacji jest wyjście. Na allegro też można popatrzeć czy ktoś wystawi nośnik (przypominam nie recovery).

Cytat:Czyli kolejna opcja też odpada.

Tak odpada. To jest dalej ten sam użytkowany system. Nie świeżym bez zrobionej optymalizacji pod dyski ssd.
Po przywróceniu na urządzenie o innej pojemności na bank się wysypie przy ładowaniu. Przerabiałem to nawet na dyskach o identycznej pojemności różnych producentów/modeli - ważne niuanse niby mało istotne dla niewtajemniczonych

Cytat:
Dobrze, ale to są koszta - pytałem: 200 zł - nie mam zamiaru dokładać do tego złomu. Parę stówek na SSD wystarczy.

Nie napisałem, że w każdym serwisie są tak ochoczy. Nie wiem co za te 200zł zaproponowali. Czy to była sprzedaż nośnika recovery czy też instalacja (sama raczej nie).
Po prostu podejść do serwisu i popytać czy byli by mili i udostępnili kopię instalacyjną, nic ponadto bo klucz produktu masz swój. Ludzie z tego forum jak czytałem otrzymywali taką pomoc i nie było z tym większych problemów. Lata temu też tak pomagałem jak widziałem iż ktoś miał problem ze zdobyciem samego nośnika bo przecież klucza/naklejki COA mu nie dam. Było tylko pytanie czy sobie poradzi lub proponowałem np instalację z zachowaniem danych itp a nie od razu "krojenie".

Cytat:Możesz mi to naświetlić - nie orientuję się tu zupełnie - jak to wygląda w praktyce?

Zasady zawarte w EULA to raz. MS swoje systemy wypuszcza w różnych kanałach dystrybucji różniące się zapisami licencji i ogólnymi zasadami. Ty jesteś tylko licencjobiorcą, nie posiadasz własności intelektualnej i musisz się stosować do zapisów na konkretny produkt.

Cytat:Dla mnie jest to zupełna abstrakcja - mógłbyś mi to wytłumaczyć albo link z opisem tego?

Wujek google jest bardzo łatwo dostępny w informacje. Tam zapraszam.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

25.10.2014 16:47

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: wymiana HDD a instalacja "czystego" Win7 - thermalfake - 25.10.2014 16:47
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wymiana dysku na nowy a licencja Windows 7 firemantom83 6 5.798 29.07.2021 13:38
Ostatni post: eryk93
WIN7 - Problem z instalacją programów yellowp 3 3.357 28.04.2021 19:29
Ostatni post: LadyInBlue
Instalacja Win7 gwiodn 0 1.311 25.01.2019 14:27
Ostatni post: gwiodn
Różnice między Win7 Komputronik, a Win7 od MS jacekm460 0 1.465 27.03.2017 20:28
Ostatni post: jacekm460
Problem z instalacją win7 (MSI B150 PC MATE) Hapszt 1 2.356 03.03.2017 16:00
Ostatni post: thermalfake
Problem z instalacją win7 miki325 1 1.404 09.11.2016 01:42
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.