Odpowiedz

Windows 7 płynnie na Asusie Eee 1000H

 
zimny
Wdrażany
Liczba postów: 34
Post: #7

RE: Windows 7 płynnie na Asusie Eee 1000H


(23.09.2009 12:46)sirmantra napisał(a):  Kupiłem niedawno MSI WIND U100 i się właśnie zastanawiałem czy ktoś już zainstalował 7 na NetBooku (bo nie nawidzę XP), jednak z braku laku (czy jakoś tak) zanim go zainstaluje, chciałbym wiedzieć kilka rzeczy: 1) Jak duży był spadek wydajności (tj. czytałem że uruchamia się dłużej ale co dalej? jak będę miał czekać 15s na pojawienie się okna Mój Komputer to dziękuję - śmierdzący XP uruchamia mi się 20s, ze stanu wsztrzymania wychodzi w 5-10s), 2) Wydajność filmów, gier - wiem że mogę zapomnieć o HD, ale co dalej, nosze go do pracy, ma mi odtwarzać filmy i od czasu do czasu włączyć jakąś gierkę; 3) Skoro było to instalowane na netbooku (laptopie) czy skróty klawiszowe będą działać (FN + Fx) bo sterowników raczej szybko nie znajdę; 4; Bateria - skoro Windows 7 wymaga więcej o ile spada użytkowanie ( czy jak to tam nazwać).

To jest różnie na niektórych Netbookach nie widać różnic ani spadków wydajności XP do win7 nawet czasem win7 działa szybciej i lepiej, tak samo jest z baterią są modele w których żywotność spada o 30% ale są modele co żywotność nawet wzrasta gdyż win7 ma o wiele lepsze ustawienia co do oszczędzania energii. Zawsze możesz wyłączyć zasobożerne areo. Według mnie jeśli nie zainstalujesz i spróbujesz to nikt Ci w pełni nie doradzi. Sądzę ze masz ukrytą partycje lub płytkę recorvery więc przesiadka na inny system i w razie problemów powrót na stary system nie będzie czymś trudnym i długotrwałym. Ja ze swojej strony mogę zaproponować zrobienie kopii systemu Norton Ghoustem i w razie problemów odzyskanie systemu dokładnie takiego jak z dnia robienia kopii.

Ogólnie rzecz biorąc zainstaluj Windows 7 i przetestuj, sprawdź co Ci się podoba co nie, co może Ci być przydatne lub co Cię bardzo denerwuje. Robiąc takie zestawienie zrozumiesz który system będzie lepszy dla Ciebie.

25.09.2009 09:17

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 7 płynnie na Asusie Eee 1000H - slawektor - 23.09.2009, 13:31
RE: Windows 7 płynnie na Asusie Eee 1000H - zimny - 25.09.2009 09:17
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Notbook acer em 350 nie dtwarza płynnie plików mp4 woldopeper 8 4.737 02.07.2011 15:57
Ostatni post: teklan
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.