Wątek zamknięty

Instalator nie uruchamia się z płyty

 
michalb
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #1

Instalator nie uruchamia się z płyty


Witam,

Mam następujący problem z instalacją Win7 Pro:
- miałem sprawnie działający system, na którym instalowałem sobie jakąś grę przez Steama
- podczas instalacji wystąpił błąd (konkretnie się zwiesiła i przez godzinę nie posunęła się dalej)
- zresetowałem komputer, ale okazało się, że nie wykrywa żadnego dysku
- pomogła dopiero stara sztuczka z 'włącz-wyłącz' - wykryło dysk, ale Windows się nie odpalił normalnie, tzn. najpierw jakby w zwolnionym tempie pokazała się animacja loga Windowsa, i po czasie z 10 razy dłuższym niż normalnie przeszło dalej, tylko że zamiast systemu pojawił się jedynie czarny ekran i kursor
- chciałem użyć narzędzia do naprawy, ale skończyło się podobnie jak wyżej - też strasznie długo coś tam mieliło, aż w końcu pokazał się tylko czarny ekran i nic więcej

No i teraz sedno problemu - chciałem w końcu sformatować i przeinstalować system, bo nic ważnego tam nie mam. Ale wkładam płytkę z Win7, ustawiam bootowanie z DVD, jak pisze, żeby nacisnąć przycisk aby uruchomić z CD/DVD to naciskam, ale uruchamia się jakby to samo co przy tym narzędziu do naprawy systemu - najpierw ładuje pliki, potem paseczek jak ze startu Visty, a potem tylko czarny ekran i znowu koniec.
Czy Win7 na dysku, na którym teoretycznie system jest zainstalowany, instaluje się tak jak to było przy XP, tzn. wystarczy włożyć płytkę i ustawić boot z DVD, żeby włączył się instalator, czy trzeba jeszcze coś przestawić?
Wydaje mi się, że sam dysk nie uległ uszkodzeniu - w końcu go wykrywa i system próbuje wystartować. Rzecz jasna i Windows i gra, po której wszystko się skaszaniło oryginalne więc nie majstrowałem z jakimiś podejrzanymi programami Uśmiechnięty

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, bo nie mogę z tym ruszyć.

28.01.2010 17:33

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Instalator nie uruchamia się z płyty - michalb - 28.01.2010 17:33
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Nie mogę uruchomić instalacji z płyty PATISO 1 1.622 20.12.2017 02:23
Ostatni post: Illidan
Instalator nie mogl utworyc nowej partycji systemowej. Roo 4 4.479 08.01.2017 23:25
Ostatni post: thermalfake
Problem z bootowaniem płyty Win 7 spod dosa (Boot from cd/dvd) wlochatynos 0 1.592 05.01.2017 15:30
Ostatni post: wlochatynos
Rozwiązany Problem z zainstalowaniem W7 - Instalator nie mógł utworzyć.... akhyar 2 6.678 11.11.2016 13:46
Ostatni post: akhyar
Brak Bootmgr oraz instalator nie mógł utworzyć partycji Rufi85 0 2.032 23.09.2016 08:20
Ostatni post: Rufi85
Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej. siara7 2 4.336 02.08.2016 21:13
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.