Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Problem z utworzeniem partycji (rozwiązany)

 
adamu_
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #1
Lightbulb 

Problem z utworzeniem partycji (rozwiązany)


Witam ! Jestem początkującym użytkownikiem Windows 7 Home Premium 32bit...
Dzisiaj chciałem zmienić nieco wielkość partycji na dysku - miałem następujące partycje :
1- 200MB - w Zarządzaniu dyskami nie można jej usunąć a jedynie zmniejszyć i nie widać jej w Mój komputer.
2- 420,5 GB - partycja C:
3- 30,25 GB - partycja D:
4- 14,75 GB - Partycja OEM również nie widać jej w Mój komputer

Aby zmniejszyć ilość miejsca na C: zmniejszyłem ją o połowę i w wyniku tego powstało ok 210 GB miejsca Nieprzydzielonego. Z tego właśnie wydzielonego miejsca chciałem stworzyć nową partycję lecz na końcu kreatora tworzenia nowej partycji pojawił się komunikat:
Nie można utworzyć nowego woluminu w tym nieprzydzielonym miejscu, ponieważ dysk zawiera już maksymalna liczbę partycji.

W ten sposób się nie udało więc chciałem powiększyć D: o tą Nieprzydzieloną ilość wolnego miejsca. Niestety partycja D: nie miała możliwości Rozszerzenia woluminu (przynajmniej w Zarządzaniu dyskami).
Postanowiłem więc przenieść wszystkie dane z D: na C: i usunąć wolumin D: aby później z niego oraz Nieprzydzielonego miejsca stworzyć jedną większa partycję... Niestety przeliczyłem się Smutny Po usunięciu woluminu D: powstało 30,25 GB wolnego miejsca z którym nic teraz nie mogę zrobić. Są dostępne 2 opcje - po 1) Nowy wolumin prosty - po zakończeniu kreatora pokazuje się info [b]Za mało dostępnego miejsca na dysku, aby ukończyć tę operację[/b po 2) Usuń partycję (nie jestem pewien co będzie jeżeli skorzystam z tej możliwości).
Z Nieprzydzielonych 210 GB nadal nie można stworzyć nowej partycji z powodu maksymalnej ilości partycji. Może po usunięciu wolnej partycji powstałej z D: będzie możliwość stworzenia nowej partycji z tych 210 GB ? Tylko czy wtedy będzie widoczne 30.25 GB pozostałe z D: i czy będzie można przyłączyć je do ewentualnie powstałej nowej partycji ?

Z góry dziękuje za pomoc. Może problem nie jest zbytnio skomplikowany lecz dla mnie laika to kłopot nie do przeskoczenia...

05.01.2010 13:08

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Problem z utworzeniem partycji (rozwiązany) - adamu_ - 05.01.2010 13:08
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Problem z utworzeniem konta WIN7 eastrockerr 8 2.037 29.12.2016 11:04
Ostatni post: eastrockerr
Problem z kopią zapasową - nie może uzyskać wyłącznej blokady partycji syst EFI Vendeur 6 3.786 30.08.2015 18:43
Ostatni post: Vendeur
Problem z utworzeniem partycji layna 3 2.192 11.06.2013 13:35
Ostatni post: layna
Rozwiązany Problem z podziałem partycji na notebooku Jacek91 5 2.643 20.09.2012 13:25
Ostatni post: peciaq
Problem z podzieleniem partycji brtsson 1 1.572 02.09.2012 15:53
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem ze zmniejszeniem partycji systemowej R4donix 9 11.454 28.06.2012 12:24
Ostatni post: R4donix
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.