Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Sieć LAN - Windows 7 - XP

 
banalny
Wdrażany
Liczba postów: 10
Post: #1
Lightbulb 

Sieć LAN - Windows 7 - XP


Witam.
Mam świadomość tego iż na owym forum były już poruszane podobne tematy, ale mimo to zdecydowałem się założyć nowy wątek.
Sprawa wygląda tak.
Mam w domu Neostradę na kompie z XP. Kupiłem we wtorek laptopa z Win 7 HOME PREMIUM i podłączyłem go kabelkiem krosowanym (czy jak to się tam zwie) do kompa z XP. 7 od razu ładnie wykryła drugi komputer i powstał LAN. Nie było jednak internetu, ale poradziłem sobie z tym i pozaznaczałem na kompie z XP opcje odnośnie udostępniania internetu itd. W końcu internet na 7 był. Jednakże odszedłem na jakiś czas od laptopa i wszedł w stan uśpienia. Po "obudzeniu" go, internetu już nie było. No to postanowiłem na XP użyć opcji "Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie". Wszystko ładnie skonfigurowało itd. i internet znów na 7 był. Jednakże gdy 7 znów wszedł w stan uśpienia i się "obudził" - neta nie było. No to ponownie się bawiłem tym kreatorem od konfigurowania sieci w domu lub firmie no i internet był. Wszystko to odbywało się w jednym pomieszczeniu, ale to bezsensu, żeby oba kompy były w jednym pokoju, więc postanowiłem laptopa przenieść gdzie indziej.

Problem stanowił kabel krosowany, który jest długi, ale musiałem go przeprowadzić przez okno jednego pokoju i przez okno do drugiego pokoju. Ze względu na długość kabla i brak dziur w ścianach inna opcja nie wchodziła w grę. (wiercić się nie opłaca, gdyż za miesiąc zmieniam dostawcę internetu i zakupię jakiś router bezprzewodowy) Kabel przeprowadziłem oknami, okna nawet dały się zamknąć (stare, drewniane okna ; p) i wszystko na laptopie z 7 działało bez zarzutu już w drugim pokoju. Jednak, gdy komputer wchodził w stan uśpienia, internet szlag trafiał. Kwestia ta była drażniąca, a ciągłe konfigurowanie sieci domowej kreatorem ( w celu uzyskania internetu na Win 7) było uciążliwe, ale nie miałem większej ilości czasu na zagłębienie się w temat w internecie. I tak od wtorku do czwartku kilkanaście razy używałem kreatora. W czwartek jednak stało się coś dziwnego i używanie kreatora przestało działać. Chcę teraz zaznaczyć, że do czwartku NIE zmieniałem konfiguracji ustawień protokołów TCP/IP na żadnym z komputerów. Już nie pamiętam dokładnie, ale na XP ustawienia te wyglądały tak:
IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
i tyle.

Sieć lokalną szlag trafił. Win 7 przestawał identyfikować sieć lokalną i wyświetla "sieć niezidentyfikowaną". Udało mi się parokrotnie zmusić go do sieci niezidentyfikowanej, ale komputer z XP nie wysyła ani nie odbiera jakichkolwiek pakietów. Natomiast 7 wysyła pakiety. W celu odzyskania sieci LAN konfigurowałem ręcznie protokoły IP/TCP, resetowałem karty sieciowe i nie wiem co jeszcze, ale jak na razie nie udało mi się odzyskać sieci. Nie mam pojęcia co się stało. Poniżej zapodaję (chyba najważniejsze) screeny z aktualną konfiguracją na obu kompach oraz nazwy kart sieciowych. Mam nadzieję, że to co przeczytałem da się zrozumieć, chociaż mam wrażenie, że cholernie chaotycznie Zniesmaczony

Karta XP: Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Karta 7: Marvell Yukon 88E8057 PCI-E Gigabit Ethernet Controller


                   

Reszta tutaj ---> Pozostałe screeny

Moim celem jest utworzenie tymczasowej sieci domowej: Win 7 ------------------------ WIN XP -------------- INTERNET

Jedną z przyczyn aktualnych problemów związanych z niemożnością utworzenia sieci LAN może być chyba trochę uciskany przez okno kabel, ale pytanie czy wtedy 7 wysyłałaby pakiety? No i dlaczego XP NIE wysyła pakietów? Bo wysyłać chyba może, ale najwyżej by nie dotarły, więc o co tu chodzi?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2010 15:53 przez banalny.)

02.01.2010 15:42

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Sieć LAN - Windows 7 - XP - banalny - 02.01.2010 15:42
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sieć niezidentyfikowana po kablu Gasp 0 2.423 21.06.2016 15:48
Ostatni post: Gasp
sieć lan i bezprzewodowy internet - problem elwismik 1 2.162 14.11.2015 23:04
Ostatni post: thermalfake
Sieć niezidentyfikowana Neostrada do 10mb Fazer94 1 1.303 27.09.2015 00:18
Ostatni post: thermalfake
sieć niezidentyfikowana Dobromir 2 2.346 10.06.2015 13:35
Ostatni post: thermalfake
Sieć- Brak dostępu do internetu Adriano97 1 1.689 26.05.2015 22:30
Ostatni post: thermalfake
Sieć niezidentyfikowana, brak dostępu do sieci. Windows 7 jbass20 0 1.828 10.05.2015 09:21
Ostatni post: jbass20
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.