Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Legalna kopia Windows 7 ale nie dostałem płyty i sterowników

 
grzechu
Młodszy user systemu
Liczba postów: 58
Post: #10

RE: Legalna kopia Windows 7 ale nie dostałem płyty i sterowników


Mylisz się kolego stingear. Sklep nie ma obowiązku dawania żadnych płyt. To producent laptopa, albo udostępni takie płyty albo i nie i wtedy trzeba je sobie samemu wykonać. Tak też jest napisane w instrukcji obsługi, więc nie ma tłumaczenia "bo ja nie umiem, bo ja się nie znam".

Cytat:chcesz to co Ci się należy i tyle
Jeśli producent nie udostępnił płyt Recovery, to system mamy na ukrytej partycji Recovery, nic więcej się kupującemu nie należy.

Cytat:Poza tym jak będą Ci kazać zrobić płytę recovery z obecnego systemu, to nie rób tego bo Ci nie starczy płyt i czasu, bo ta opcja nadaje się tylko jak masz świeżutko postawiony system ze sterownikami i żadnych plików na dyskach, czyli jak nowy.
Mylisz pojęcia. Ty piszesz o backupie systemu. Recovery zawiera tylko i wyłącznie system + sterowniki + ewentualne oprogramowanie od producenta (często w nadmiarze) I niezależnie od tego, ile dni po zakupie komputera wykona się takie płyty - zawartość będzie zawsze taka sama, czyli system + sterowniki + soft. Oczywiście im wcześniej się wykona płytki Recovery tym lepiej. Zawsze to jakieś zabezpieczenie w razie uszkodzenia partycji Recovery na dysku, samego dysku lub MBR.

Cytat:Zapłaciłeś za sprzęt z systemem, wiec masz prawo wymagać płyty recivery, która ma już sterowniki.
I taką Recovery posiada - tylko na dysku, w postaci ukrytej partycji, a nie na płytkach.

Cytat:A jeśli chcesz mieć naprawdę dobrze działający system, załatw sobie płytę z Twoją wersją systemu(serial masz na naklejce naklejonej pod kompem) zrób format[..] instaluj na CSmile, ponieważ z płyty recovery nie ma takiej możliwości, zainstaluj system, sterowniki które wcześniej ściągnęłaś ze strony producenta i komp śmiga jak należy. Jeżeli chodzi o legalność systemu, to jest on jak najbardziej legalny, ponieważ masz prawo posiadać kopię płyty z systemem dla własnych potrzeb, wiec nie mogą Ci nic zarzucić, skoro kupiłeś kompa z systemem.
Takie rozwiązanie nie jest zgodne z licencją M$, gdyby było to Microsoft udostępniałby obrazy systemu do pobrania, a tak nie jest. Ma prawo posiadać kopię systemu oczywiście, ale tego konkretnego na partycji Recovery, a nie jakiegoś pobieranego z p2p, tudzież pożyczanego od kolegi.

Plyty Recovery można zamówić u producenta sprzętu, po wcześniejszym udowodnieniu, że zakupiło się komputer z systemem. Płyty są oczywiście wysyłane odpłatnie, wyjątek stanowi tutaj właśnie HP, które wysyła płyty za darmo.

Sterowniki można pobrać:
- ze strony producenta komputera, jeśli takowe udostępnił,
- ze strony producentów poszczególnych urządzeń, będą na pewno bardziej aktualne, niż w przypadku opcji pierwszej,

02.01.2010 00:40

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Legalna kopia Windows 7 - bend - 20.12.2009, 14:54
RE: Legalna kopia Windows 7 - hydros - 20.12.2009, 18:34
RE: Legalna kopia Windows 7 - Fiaam - 20.12.2009, 19:25
RE: Legalna kopia Windows 7 - slump - 21.12.2009, 00:58
RE: Legalna kopia Windows 7 ale nie dostałem płyty i sterowników - grzechu - 02.01.2010 00:40
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Legalna a nielegalna kopia Windows 7 Myrevin 5 6.055 28.05.2012 16:05
Ostatni post: peciaq
Rozwiązany Licencja OEM dla firm - wymiana płyty głównej snufi 4 6.160 10.02.2011 10:55
Ostatni post: snufi
Kopia zapasowa i zmiana wielkości partycji/dysku niedobry 0 3.362 10.11.2010 11:35
Ostatni post: niedobry
Rozwiązany Kopia zapasowa siódemki trick 4 3.817 26.03.2010 18:41
Ostatni post: StoProcent
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.