Odpowiedz

Problem z partycjami pod Windows 7

 
catum
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #5

RE: Problem z partycjami pod Windows 7


(15.02.2012 22:31)stingear napisał(a):  Przepraszam, jeśli uraziłem, nie miałem tego na celu. Masz coś namieszane z partycjami, skoro są one identyfikowane jako Wolumin prosty, a nie jako Partycja podstawowa. W jaki sposób tworzyłeś partycje? Z recovery czy z płyty z Windows 7? Z poziomu Linuxa nie powinieneś mieć żadnego problemu z partycjami, gdyż jest on lepszy pod tym względem od Windowsa. Odnośnie rozmiarów, to Linux często interpretuje rozmiar jak producenci dysków, czyli 1GB to 1000MB, a nie 1024MB, z czego później wychodzą takowe różnice. Możesz mieć problem w stworzeniu woluminu podstawowego, jeżeli całą przestrzeń masz jako wolumin rozszerzony, a w nim partycje dynamiczne.
Partycje były tworzone spod instalatora Windows 7 (professional). Jeśli chcę zmienić rozmiary i utworzyć nową partycję z poziomu linuxa programem gparted występuje kłopot. O ile partycja się zmniejszą i tworzy sie wolne miejsce, o tyle juz z tego miejsca nie mogę stworzyć partycji bo wyskakuje błąd, że nie moge stworzyć więcej niż 4 partycje i coś tam dalej. Gdzieś na forum linuxowym powiedzieli, że muszę zmienić partycje dynamiczne na podstawowe i wtedy bez problemu wszystko bedzie cacy. Tylko tak jak wspomniałem nie chce stracić danych. Czy zna ktoś jakiś sposób/program który przekonwertuje bez utraty dokumentów partycje dynamiczną na podstawową ? Czy pozostaje mi tylko usunięcie wszystkich partycji i postawienie systemu od nowa z nowym podziałem na partycje tym razem podstawowe ? :> a co do rozmiarów partycji to z tego co wychodzi to ubuntu połączył u siebie chyba moje 2 partycje bo obie maja po 100gb~ i podaje 1 jako 215 gb i to właśnie ją probowałem rozbić i utowrzyć nową lecz nie da rady.

15.02.2012 23:20

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z partycjami pod Windows 7 - catum - 15.02.2012 23:20
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Jak wykonać dzielenie partycji z 4 podstawowymi partycjami Nasa 11 3.033 06.12.2012 22:25
Ostatni post: Nostromo
Problem z partycjami dawcio281 4 1.414 12.03.2010 22:55
Ostatni post: Nostromo
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.