Odpowiedz

System nie uruchamia się, błąd "exception",problem z naprawą,problem z dyskiem?

 
Goomis669
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #6

RE: System nie uruchamia się, błąd "exception",problem z naprawą,problem z dyskiem?


A więc tak.
Jak się okazało Win7 tak rozsypał dysk, że nadaje się on jedynie do wymiany.
Ilość bad sectorów jest tak ogromna, że jak specjalista zobaczył ekran diagnostyczny to aż zaniemiał na moment.
Powiedział, że tak posypany dysk to widział ostatnio ze 3lata temu a sam dysk miał z 5lat...
Udało mi się postawić system od nowa (przed diagnozą) i to było jedyne wyjście.
Próbowałem odzyskać aktualną wersję i ni jak nie dało się tego zrobić ani za pomocą narzędzi dostępnych na płycie instalacyjnej Win7, ani za pomocą linuksa.
Jedynym wyjściem było rozpartycjonowanie dysku i utworzenie ich na nowo.
System się zainstalował niby poprawnie jednakże z niektórymi aplikacjami miałem problemy.
Nie wszystkie aplikacje działają poprawnie np. Asus AI Suite II wywala kosmosy przy temp. procesora. W idle jest ok. ale czasem wystarczy, że odpalę gierkę w chrome i pokazuje np. 80stopni ;] co jest oczywiście niemożliwe no i wcześniej tak nie było. Poza tym mam otwartą budę w tym momencie ze względu na dysk który może paść w każdej chwili więc gdyby procesor się tak grzał to bym raczej wyczuł chociażby wsadzając rękę do środka Zadowolony
A no i zmiany są skokowe. Pokazuje mi normalnie np. 24stopnie, odpalam coś co chociaż minimalnie obciąża procek i nagle w ciągu kilku sek rośnie do tych 80 (szkoda, że np. mój czajnik tak ekspresowo nie działa Zadowolony) a gdy aplikacja przestanie działać znowu wystarczy parę sek i temp. wraca do 25 (nie wiedziałem, że boxowe chłodzenie jest tak wydajne Zadowolony ) Cwaniak Na razie nie odsyłam na GW bo po prostu potrzebuję kompa do końca roku. Jak siądzie w tym czasie to wtedy wyślę i na pewno drugi raz już nie będę go podnosił.
Mój pierwszy kontakt z Win7 i już ogromny zawód. (specjalista pytał się czy rzuciłem dyskiem w czasie pracy Zadowolony ogólnie trochę go zdziwiło to, że obecny stan właściwie nowego dysku jest wywołany błędem czysto logicznym, upewniał się ze 3 razy czy mam pewność, że dysk nie był taki już fabrycznie, a jestem pewien, że nie bo zaraz jak go dostałem testowałem go programem od WD który w tym momencie albo nie chce ruszyć albo pokazuje czas skanowania dysku rzędu 16h po czym i tak wywala błąd, a wcześniej full scan trwał ok 2-3h)
Co ciekawe chkdsk pokazuje, że wszystko jest ok zarówno w opcji /f jak i /r także pozdrowienia dla MS Zadowolony
Mam tylko nadzieję, że był to jednorazowy epizod...
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2011 14:02 przez Goomis669.)

17.12.2011 13:56

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: System nie uruchamia się, błąd "exception",problem z naprawą,problem z dyskiem? - Goomis669 - 17.12.2011 13:56
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z svchost.exe i NTkernel system - obciąża procek. AreSldz 2 1.742 01.10.2016 10:17
Ostatni post: jacek20a
Rozwiązany Win7 uruchamia się 7 minut pomocy GregPl 4 2.737 15.05.2016 09:50
Ostatni post: GregPl
Naprawa komputera po awarii systemu janockik 0 1.171 04.02.2016 18:53
Ostatni post: janockik
Problem z odczytem plików ISO przez system Tokate 4 1.952 13.01.2016 16:53
Ostatni post: irocket
Usuwanie opcji startu systemu: napraw system, przywróć system, uruchom normalnie metronomus 1 2.385 01.01.2016 16:15
Ostatni post: thermalfake
"Brak bootmgr". RebuldBcd lub "Naprawa systemu podczas uruchami" działają jednorazowo sruj 0 1.496 17.10.2015 13:01
Ostatni post: sruj
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.