Odpowiedz

Windows 7: którą wersję wybrać?

 
ara9al
Wdrażany
Liczba postów: 13
Post: #55

RE: Windows 7 - którą wersję wybrać?


Co do tematu widzę że nie ma on końca do póki wszyscy nie nauczą się na własnych błędach tak wiec wypiszę jakie wersje systemu do czego się nadają. Ale zanim to nie zapominajcie że nie biorę pod uwagę wersji Starter i Home Basic ponieważ są one dosyć mało użytkowe w szczególności Starter.

Windows 7 Home Premium/Home Premium N: Obydwie wersje są wersjami do użytku typowo domowego (surfing internetowy, WEBmasterka, prace biurowe/szkolne, gry kompatybilne z windows7/Vista) nie mają rozszerzonych funkcji administracji plikami i systemem i nie są bardzo dobre dla gracza, wersja 64bit jest bardzo stabilna i bez problemowa (prawie). Gracz grający w nieco starsze gry może zrezygnować na dzień dobry z tej wersji tego systemu bo nie ma ona opcji zgodności ze starszymi wersjami systemu...

Windows 7 Professional/Professional N: Te wersje systemu są do użytku "profesjonalnego" i jest ona wystarczająca dla gracza jak i programisty. Warto wspomnieć o wersji 64bit która wyróżnia się dużą kompatybilnością ze strukturą 32bit (x86) jak i dosyć dużą stabilnością z niewielkimi przycinaniami animacji na nieco gorszych sprzętach. Nie można zapominać o tym że ma ona troszkę większe wymagania od naszego komputerka i są one zauważalne w wydajności pracy i płynności systemu i animacji.


Windows 7 Enterprise (nie wiem nic o odmianie N): Jest w prawdzie inną wersją systemu bo jest o kilka szczegółów o które jest bogatsza od Professional ale biedniejsza od Ultimate no i jest to typowa odmiana dla biura i mniejszych jak i większych firm. Do grania się nadaje, ale uważam że jest jeszcze dosyć niestabilna w obydwu strukturach (32bit jak i 64bit) że nie polecał bym jej do akurat takiej czynności... Co do opcji pojawia się BitLocker który jest ciekawym narzędziem biurowym chroniącym prywatność.

Windows 7 Ultimate/Ultimate N: Wersja zatytułowana "unikalną" jest idealna do biura do gier do szerszego zakresu użytkowania w programistyce i nie tylko. W wersji 32bit działa doskonale mimo że odczytuje tylko i wyłącznie do 3,75GB RAM z 4GB - resztę zagarnia do użytku własnego (tak jak i poprzednie wersje). Co do wersji 64bit nie mam większych zastrzeżeń poza większymi wymogami od podzespołów ale i poprzednicy się też nie poszczycili tym. Po Home Premium postawił bym Ultimate w tabeli stabilności systemu 64bit. Ale wersję tak szeroką jak Ultimate polecam tylko tym którzy znają się szerzej w dziale opcji i ustawień oraz optymalizacji systemu. Nie warto go instalować bez znajomości szerszych funkcji których nie wykorzystasz.

Oczywiście to nie do końca jest subiektywna ocena bardziej jest obiektywna i opisana na własnych doświadczeniach.

No i jeżeli nie zainstalujemy wersji próbnej i nie przetestujemy i nie zobaczymy, to też nie opłaca się pytać bo system Ultimate w wersji 64bit który był mi zalecany podczas kupna komputera wysypał się po miesiącu (bardzo wolno działał a nie wspomnę o uruchamianiu śmiesznej przeglądarki często były błędy krytyczne interfejsu Aero a nawet znane i popularne BlueSceen'y się zdarzyły) i równie to samo było po drugiej instalacji tak więc zdecydowałem się zainstalować wersję 32bit działa już 2 lata niestety mam tylko 3,5GB RAM ale nie przeszkadza mi to bo 500MB jest zarezerwowane awaryjnie... dla systemu. No i działają mi programy które nie są wspierane dla architektury 64-cztero bitowej.

Sygnatura usunięta z powodu naruszenia regulaminu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2012 23:49 przez ara9al.)

29.08.2012 23:36

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 7 - którą wersję wybrać? - Skymad - 23.10.2009, 18:14
RE: Windows 7 - którą wersję wybrać? - slawektor - 30.10.2009, 17:32
RE: Windows 7 - którą wersję wybrać? - ara9al - 29.08.2012 23:36
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows 7 Home Premium - różne wersje? artek0210 4 3.012 26.04.2015 19:40
Ostatni post: artek0210
Jaką wersję systemu Windows opłaca się wgrywać na chwilę obecną ? RKXDP 5 3.820 04.01.2014 08:36
Ostatni post: Maxim128
Rozwiązany Który system Windows wybrać dla podanego sprzętu? matt323 2 3.034 01.08.2013 11:28
Ostatni post: shall
Rozwiązany Windows 7: którą wersję wybrać do grania w gry? DawioWnr 1 3.877 05.12.2012 23:17
Ostatni post: peciaq
Rozwiązany Jaki Windows 7 wybrać? GBK1099 2 3.651 08.11.2012 18:43
Ostatni post: peciaq
Którą wersję Windows 7 wybrać? benaslur159 12 18.500 22.10.2012 18:49
Ostatni post: tdk1819
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.