Wątek zamknięty

Jak zoptymalizować szybkość neta?

 
Smokofenek
User systemu

Liczba postów: 209
Post: #8

RE: Jak zoptymalizować szybkość neta?


Wiem, że prędkość ładowania to i wysyłanie. Inaczej, gdybym pobierał pliki, tak jak informacje ze stron, miałbym zwykle kilka mega na sekundę. A to zależy od serwera przecież, etc. Wysyłanie i pobieranie to wiem, że ta niższa wartość się liczy. Jeśli mogę pobierac info z prędkością 10MB/s a serwer wysyła je 1MB/s to jasne, że pobierać się będzie w 1MB/s.

U mnie właśnie, czy wi-fi, czy kabel, jest tak samo. Być może to mój laptop jest już trochę stary i dlatego nie wyrabia. Coś tak czuję.

Używam antywira: GData. Miałem Secure DNS od Comodo Dragon, które mnie wkurzało, na szczęście udało mi się zlikwidować. DNSów nie używam w ogóle.
Co do routera - kiedyś coś tam zmieniałem, racja. Ale wydaje mi się, że to było długo przed spadkiem prędkości.
CO do pingów: chodzi o ping w grach czy jak? Bo nie wiem gdzie (prócz gier) mogę to sprawdzić.
Speedtesty pokazują 80 około, jednak w grze raz mam 5-20, a raz nawet dochodzi do 100-200, a bywają wartości 300-600. Zależy to. Normalny mój ping to jednak ten 5-20. Nie wiem czemu czasem mi podskakuje, ostatnio zaczął szczególnie często dochodzić do tych średnich wartości (100-200).
Co do konta z ograniczeniami - nie sądzę by to coś dało.

Torrenta używam akurat teraz. Ale wcześniej nie używałem. Wszystkie procesy wyłączam menedżerem zadań, te które są niepotrzebne. Już nawet gg nie używam (a na ironię, jak mam włączone gg to mi działa szybciej, nie wiem czy to przypadek, ale tak dziwnie się złożyło) ani żadnej innej aplikacji. Próbuję ograniczyć liczbę otwartych programów. Jedyne co mi działa to Antywir, system i przeglądarka. Nic więcej. Czasem tylko zaczynam robić więcej rzeczy jednocześnie to więcej.

QoS... Nie mam nawet takiej funkcji w routerze. Chyba nawet kiedyś próbowałem to znaleźć ale po prostu tego nie mam.

Hmm. Co do addblocka to co on pomoże? Bo reklamy mi nie przeszkadzają aż tak. Tzn. to jest pytanie.

12.06.2011 09:09

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zoptymalizować szybkość neta? - Smokofenek - 12.06.2011 09:09
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z internetem laptop lączy się z siecią ale nie ma neta siwysq1 3 15.565 13.10.2013 00:49
Ostatni post: thermalfake
Windows 7 nie widzi sieci od konkurencyjnego dostawy neta nozu 1 1.087 13.10.2013 00:25
Ostatni post: thermalfake
Wywalanie neta/ograniczony dostęp.... OnaOnaOna 1 2.484 13.07.2013 15:39
Ostatni post: thermalfake
Udostepnianie internetu przez kabel do lapka, po 2 dniach neta nie ma plejus 3 2.515 30.09.2012 21:33
Ostatni post: thermalfake
Lenovo 2in 7 brak neta! Prosze o pomoc wyjezdzam! nietup99 1 1.246 22.08.2012 15:28
Ostatni post: thermalfake
Jak zoptymalizować prędkości internetu mobilnego w modemie Nokii stefan13 1 1.922 02.05.2012 19:50
Ostatni post: LadyInBlue
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.