Wątek zamknięty

I po raz kolejny to samo.. (7 i XP - siec LAN/wifi)

 
xelik
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #1

I po raz kolejny to samo.. (7 i XP - siec LAN/wifi)


Witam.
Na wstepie - prosze mi wybaczyc brak polskich znakow. Nie jest to spowodowane tym, ze mi sie nie chce, ale usterka mechaniczna klawiatury. ^^

Juz zapewne wszyscy polubiliscie ten dzial i tematy zwiazane z siecia miedzy XP i Win7.

Zaczne moze od tego, ze dokladnie rowniutenki tydzien temu wszystko bylo w jak najlepszym porzadku.
W niedziele wieczorem - spakowalem sie i wyjechalem na tydzien na stancje. Podczas mojej nieobecnosci komputer spacjonarny (win XP sp3) byl caly tydzien wylaczony. Ze soba biore jedynie laptopa na ktorym jest legalny Windows 7 Pro (MSDNAA).
W ciagu tygodnia na lapku jedynie zainstalowalem:
- sDC++
- 3Ds Max, wiecej nic nie bylo ruszane.

Topologia sieci w moim domku jest dosc zawila i strasznie duzo by opisywac wszystko pokolei. Jest mnostwo urzadzen rozsylajacych - szmery, bajery, wiecie... Ale wszystko dziala jak nalezy Zadowolony

Polączenia kablowego miedzy laptopem a PC uzywam zeby nie tracic czasu na przesyl dziesiatek gigabajtow miedzy komputerami przez wifi. (zaznaczam, ze po wifi z lapka tez moglem wchodzic na stacjonarke)
Dlatego tez kupilem 10 portowy switch, do ktorego wpialem trzy kable:
- kabel od router'a
- kabel do pc
- kabel do lapka.
Tak, tak. Wiem, ze caly ten problem prawdopodobnie mozna rozwiazac jednym krotkim, skrosowanym kabelkiem.. ale zalozmy ze lubie kolorowe lampeczki, a szczegolnie wtedy kiedy mrugajaUśmiechnięty
No i jak wyzej wspominalem, przez okres - od kupna switch'a do dzisiaj - wszystko smigalo super.

Probowalem trick'u z Zapora systemowa (wlacz/wylacz) chyba ze 3 razy. Niestety.
Probowalem rowniez przez wifi, przez inny switch - to samo.
Z laptopa moge wejsc na komputery co maja na pokladzie win7, a nie moge do tych z XP.
Dodam jeszcze, ze wzajemnie sie pinguja

Co o tym myslicie?


------jeden wielki update------
Wszedlem z lapka na stacjonarke w nastepujacy sposob:
Moj komputer > w pasku adresu wpisalem: \\ip_komputera_pc, no i voila!
To teraz mi powiedzcie ktory DNS zawinil? Windows'owski czy na routerze?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.03.2011 23:16 przez xelik.)

11.03.2011 21:36

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
I po raz kolejny to samo.. (7 i XP - siec LAN/wifi) - xelik - 11.03.2011 21:36
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
WIFI Siec niezidentyfikowana - Brak połączenia z internetem Rulonek 0 1.931 28.08.2016 14:12
Ostatni post: Rulonek
Sieć niezidentyfikowana po kablu Gasp 0 2.425 21.06.2016 15:48
Ostatni post: Gasp
widać sieć wifi ale nie można się połączyć lightban 1 1.477 03.02.2016 21:06
Ostatni post: thermalfake
Dlaczego połączenie sieciowe samo zmienia nazwę? tomaszn1988 1 1.702 24.01.2016 17:24
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Jednoczesne połączenie WiFi i LAN nie działa, po wpięciu LAN rozłącza WiFi dar3k 1 6.960 20.01.2016 13:26
Ostatni post: dar3k
sieć lan i bezprzewodowy internet - problem elwismik 1 2.167 14.11.2015 23:04
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.