Wątek zamknięty

Asus K72JR-TY159V W7HP Czy się opłaca?

 
Smokofenek
User systemu

Liczba postów: 209
Post: #5

RE: Asus K72JR-TY159V W7HP Czy się opłaca?


(04.01.2011 08:56)SilvA napisał(a):  Siema.
Skoro chcesz coś tylko do grania to kup stacjonarkę ponieważ typowego laptopa do gier masz od ok. 4000 zł. Taką kartą która da rade uciągnąć najnowsze gry nie zawsze w full detalach jest Ati Mobility Radeon 5650 i przy wyborze karty graficznej nie patrz tylko na ilość pamięci ale też na szybkość rdzenia. Sam osobiście mam laptopa Acera jestem z niego bardzo zadowolony i przed kupnem też myślałem o przekątnej 17' ale stwierdziłem że karta graficzna na wysokich detalach nie uciągnie nowych gier na maksymalnej rozdziałce.
Osobiście bym ci polecał Acera bo jest w mniejszej cenie a parametry te same albo lepsze.

Ale nie chcę laptopa tylko do gier. Koniecznie ma być to laptop bo komputera stacjonarnego nie zabiorę ze sobą do cioci na wakacje na przykład. PC odpada kategorycznie - nie da się z nim poruszać. Nawet w domu nie miałbym miejsca gdzie go dać, jest za duży, a co 5 dni przenosić go do jednego pokoju, po 2 dniach wracać, znowu po 5 dniach przenosić, etc... To się mija z celem

Musi to być laptop. Nie chce laptopa co udźwignie wszelkie gry jakie istnieją.
Tomb Raider Underworld to jedyna gra, której mój laptop nie udźwignął, nawet Gothic III grałem i było dobrze.
Gry w które gram to głównie serie Tomb Raider, Counter-Strike, Portal, Half-Life, Metin2 priv server i takie tam. Oprócz tego na necie siedzę 24h/dobę, muzy też chce sobię posłuchać.
Korzystam z gimpa, mam otwartych często nawet 10 przeglądarek na raz, dodam że GG i Tlen chodzą ciągle.

Czasem nawet włączam muzę, piszę na 10 przeglądarkach, gg i tlen włączone. Mój laptop to ogarnia, tylko trochę przycina przez WMP (nie zmienie za nić na WinAmpa jeżeli ktoś chciałby polecić, zbyt nudny program, gorszy od WMP).

Chodzi mi głównie o to, żeby gry, w które aktualnie gram mi wchodziły, żeby w CS grało się czyściej i bez lagów, z małym pingiem. (mój lap po formacie miał nawet 9 ping, ale skacze mi teraz do około 50-70, z częstym spadkiem na 30-40). FPS mam słabe, więc ram i lepsza grafa się do tego przydadzą.
Chcę po prostu w CS grać bezproblemowo, bez lagów, bez dużego pingu, z dużym fps.
Wiec pytanie. Czy tamten laptop to ogarnie?
Mój laptop ping ogarnął, więc sądzę, że z pingiem byłoby dobrze. Chodzi mi tylko o CS i TR: Underworld. To mnie najbardziej obchodzi.

I o ile wydajniejsze byłoby granie w CS na tamtym laptopie w porównaniu z moim tym.
Bo przecież tamten jest o wieeeele lepszy niż mój teraźniejszy. Ram ma lepszy, karte graficzną też, procek chyba tak samo, ekran większy i rozdzielczość. A o to chyba chodzi.
Bo jest lepszy niż mój Acerek, nie?

A jeżeli ktoś chce mi polecać lepszego laptopa, najlepiej niech poda model i granice cenowe.
Dodam, że wymagam formatu 16:9, 4 giga ram i jak najlepszej karty graficznej.
Może być nawet za 4000zł. Jakoś się uzbiera za parę lat. Chodzi mi głównie o jakość grania i to, żeby TR: Underworld wszedł bez problemu.

04.01.2011 09:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Asus K72JR-TY159V W7HP Czy się opłaca? - Smokofenek - 04.01.2011 09:27
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Wymiana karty graficznej w 5-cio letnim komputerze - czy się opłaca? Remiol 2 1.614 04.01.2015 12:05
Ostatni post: Remiol
Czy opłaca się zamienić Asus K50in na k50ab? kondzir 9 2.463 05.07.2011 07:41
Ostatni post: kondzir
Czy opłaca instalować się Windows 7 ? ferdoks 2 2.424 08.05.2011 19:55
Ostatni post: bodziulla
Procesor - czy opłaca się zmieniać? Arcania1991 9 4.698 02.01.2011 14:15
Ostatni post: Arcania1991
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.