Wątek zamknięty

Zbyt duże zużycie procka

 
AWojtaszek27
Nowy
Liczba postów: 7
Post: #1
Tongue 

Zbyt duże zużycie procka


Mam następujący problem:

Posiadam Windows 7 64 bitową wersję. Mam procesor Intel® Core™2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz.
Więc to było tak: od tygodnia coś strasznie mi się przegrzewał i zużycie CPU było strasznie duże, prawie 100 procent zużycia jak przeglądałem głupie strony. To się wkurzyłem i postanowiłem nałożyć nową pastę termoprzewodzącą. Więc zamówiłem tą pastę, dzisiaj przyszła Uśmiechnięty Rozkręciłem całego złoma, rozłożyłem na części pierwsze, wyczyściłem go całkiem z kurzu, wyczyściłem procesor ze starej pasty do tego stopnia, że aż błyszczał Uśmiechnięty Gdy już wszystko było czyste, to nałożyłem bardzo cienką warstwę pasty, rozprowadziłem ją za pomocą karty kredytowej, aby było równo. Założyłem, poskręcałem, odpaliłem. Na pierwszy rzut oka wszystko git, ale i tak to nic nie dało! Dalej mam ponad 40-50 % zużycia procesora gdy przeglądam głupie strony internetowe. Gdy odpalę jakąkolwiek grę, od razu zużycie skacze do 100%! Czy ktoś wie, czego to jeszcze może być wina i jak temu zaradzić? Od razu dodam, że w procesach nie ma nic takiego strasznego, co by żarło aż tyle pracy procka. Dodam ss jak dużo pracy procesora zużywa przeglądanie stron WWW: [img width=188 height=177]http://img577.imageshack.us/img577/5097/przegldaniestronwww.png[/img]

Co jeszcze mogę dodać?:
-Zakupiona pasta to "Pasta termoprzewodząca silikonowa H 100g"
-Myślałem nad koligacją, ale jak wchodzę w Mededżer zadań i PPM na proces, to nie mam tej opcji, nie wiem dlaczego Smutny
-Wszystkie sterowniki oraz mam zaktualizowane
-Myślałem, że zdjęcie obudowy coś pomoże i kilka dni komputer działał bez obudowy z jednej strony, ale to też nic nie dało
-W dniu dzisiejszym nałożyłem pastę na procesor, oraz mostek północny. Na mostku południowym radiator trzyma się bardzo dobrze, tak samo jak na karcie graficznej, więc nie powinno mieć to wpływu na pracę procesora.
-Zdefragmentowałem wszystkie dyski, też to nic nie pomogło
-System mam od tygodnia, wcześniej miałem XP. Ten sam windows miałem również kilka miesięcy temu i nie miałem takich problemów.
-Mam 4 partycje, z których najmniej miejsca wolnego jest na partycji F czyli 5 Gb, a na C mam 62 Gb, nie wiem czy to ma coś do rzeczy
-W procesach nie ma nic tak wielkiego, co by mogło zrzerać tyle pracy procka
-Danie grze większego priorytetu też nic nie daje

Bardzo Was proszę o pomoc, bo nie mogę normalnie funkcjonować na tym kompie!! Smutny

11.12.2010 02:04

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Zbyt duże zużycie procka - AWojtaszek27 - 11.12.2010 02:04
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wysokie zużycie pamięci svchost.exe (Win 7 Starter 32bit) - zepsute aktualizacje? lukecz 0 2.656 03.12.2015 22:41
Ostatni post: lukecz
Dziwne zużycie ramu pawello 1 1.581 25.12.2014 23:06
Ostatni post: thermalfake
Proces svchost.exe - duże użycie procesora ader88 3 4.803 27.04.2013 00:58
Ostatni post: peciaq
Zbyt duży plik *.dbx w outlook express szakaaal87 0 2.413 25.03.2013 15:58
Ostatni post: szakaaal87
Outlook 2007 - duże pliki PST i OST szakaaal87 2 5.097 21.03.2012 11:05
Ostatni post: Jazz
Zbyt małe okno konsoli - ciągle przywracające się złe ustawienia Nasa 6 24.673 03.12.2011 21:10
Ostatni post: severyn
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.