Wątek zamknięty

Dużo problemów - nie ma sterowników

 
Trim
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #1

Dużo problemów - nie ma sterowników


Witam,
pisze tego posta, bo na 2 innych formach za nic nie mogę znaleźć odpowiedzi. Próbowałem wielu rozwiązań z google, ze stron polskich i anglojęzycznych, ale nic nie pomaga. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie pomóc, bo ja już nie mam żadnych pomysłów, a sytuacja jest dośc komiczna, chociaż mnie zaczyna denerwować.

Cytat:Witam,
dość długo składałem się aby napisać tego posta, ale już nie mam pomysłu i internet się kończy jeśli chodzi o rozwiązania. Stałem się szczęśliwym posiada W7. Jechałem na XP 32 i chcę przejść na W7 64.

Wypaliłem nero, ale po długim czasie win stwierdził, że plik jest zniszczony. Wyczytałem, żeby nagrać imgburnem z prędkością 2.4x. Niestety to samo. Zmieniłem więc, płytę. To samo. W takim razie to błąd downloadu, pobrałem więc ISO jeszcze raz.

Po wszystkich operacjach pojawił się nowy problem, po tym jak zbootował około 5 nagrań z wcześniejszych prób teraz nagle nie ma sterowników do napędu, który jest podłączony na IDE, żadnych sata. Ok, to nie problem, próba pendrivea. Zrobiony, płyta wykrywa, bootuje się, przechodzę do configu i co ? Nie ma sterowników do napędu. Ok, odłączamy napęd i przy następnej próbie znowu nie ma do niego sterowników.

Podsumowując: różne płyty, pendrive, 2x pobierany system i nic...

Dla ścisłości, nie mam żadnych torrentowych wynalazków, posiadam wersję MSDN AA Win7 64 EN RTM.

Proszę o pomoc, bo już nie mam pomysłów...

Cytat:Właśnie po tym jak zobaczył odpięty dysk już zwątpiłem Uśmiech. Dysk mam jeden na SATA. Po dopięciu napędu w biosie jest tylko HDD/Floppy/Atapi CD-rom +/- pen. Najdziwnieszje jest to, że wcześniej bootował płyty z tego napędu i nie potrzebował sterów.

EDIT: Wersja 32 nie ma problemów z napędem, ale on jest odłączony więc nie widzę różnicy :/.

Cytat:Ok, trochę rozjaśniła się sytuacja. Chodzi o sterowniki sata do dysku. Czemu komunikat dotyczy cd/dvd nie mam pojęcia. W każdym razie kiedy przestawiłem sata na ahci, a później mu dałem 64bit sterowniki ze strony asus on stwierdził, że nie może znaleźć urządzenia, które by to wykorzystywało.

Krótko, potrzebuje sterowników do urządzenia, ale jak mu się da sterowniki to nie ma urządzenia. Takie błędne koło. Może ktoś ma pomysł ?

Na 99% jestem pewien, że to 64bit sterowniki stanowią problem i te wszystkie wymysł na forach, że ktoś zmienił płytę i zadziałało to mity. Tym bardziej, że na wersji 32 nie mam tego problemu.

Dodam, że wszystko ma miejsce na płycie Asus P5K Pro.

Ok, wyedytowałem i zacytowałem kolejne kroki rozwiązywania problemu, które niestety nie przyniosły żadnego efektu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2009 21:08 przez Trim.)

18.08.2009 19:17

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Dużo problemów - nie ma sterowników - Trim - 18.08.2009 19:17
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
StarForce Protection- zablokowano z powodów problemów ze zgodnością Nadin 3 6.729 20.07.2011 14:19
Ostatni post: ivo19273
Parę problemów z X-fi w Win7 Grrruby 18 6.575 29.03.2010 13:35
Ostatni post: Grrruby
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.