Wątek zamknięty

Jak czyścić wnętrze komputera?

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #11

RE: Jak czyścić wnętrze komputera?


(30.08.2011 10:00)Woloszynski napisał(a):  Co ile proponujesz takie totalne czyszczenie podczas którego demontujemy wszystkie części zostawiając tylko płytę główną?

Raz do roku powinno wystarczyć. Ale to w głównej mierze, zależy gdzie sprzęt stoi i czy ma potencjał do tego, żeby zasysać kurz. Generalnie radziłbym zrobić okresowy przegląd w okresach wiosenno - przedwakacyjnych i jesiennych, kiedy to temperatury pomieszczenia wzrastają lub zaczyna się okres grzewczy - część kompów znajduje się w miarę blisko grzejników lub siedzi "zakiszona" we wnękach biurek. Ja mam założone filtry, wytrzepuję je raz na miesiąc, ostatnio środek nawet nie za mocno przykurzony (w zasadzie krawędzie łopatek wentylatorów) lekko odświeżałem pół roku temu. W domu mam wodny odkurzacz z opcją wydmuchu powietrza - nie ma aż takiej siły sprężarki ale spokojnie daje radę i robi przeciąg nawet lepiej jak moje delty 120mm puszczone na 7V. Generalnie zalecam też częściej zaglądać jak u kogoś w grafice występuje dosyć gęste użebrowanie, brud bardzo szybko tworzy warstwę.

(30.08.2011 13:53)WireBoot napisał(a):  Jeśli ludzie nie posiadają pomieszczenia na czyszczenie kompa sprężarką, ani sprężarki, to można z grubsza wyczyścić go zwykłym odkurzaczem a później suchym pędzelkiem takim do malowania z farbkami czyścic wszystkie podzespoły które są zakurzone. Jednak ja nie polecam takiego rozwiązania, bo podobno na tych włóknach od pędzla lubią się gromadzić impulsy...

Naprawdę wystarczające rozwiązanie. Trzeba się tylko nauczyć obchodzić ostrożnie z odkurzaczem i jego końcówką.
Niemal codziennie jak dostaję sprzęt do łap i tak robię czyszczenie bo szkoda mi się bawić w brudzie po łokcie i chodzić usmarowanym. Nigdy nie zdarzyło mi się uwalić sprzętu przez czyszczenie takim sposobem. Trzeba tylko ciut wiedzy. Kiedy płyta nie wymaga więcej jak pryśnięcia powietrzem nie dotykam jej pędzlem.
200zł dla niektórych piechotą nie chodzi. Dwie sztuki dobrych pędzli, jeden "grubszy" płaski np 50mm; drugi mniejszy okrągły taki jak dzieciaki używają (szkolny) do malowania farbami żeby dostać się w niedostępne miejsca, najczęściej pod wentylatory. Podejść sobie do papierniczego, w marketach budowlanych mają też stoiska z pędzlami artystycznymi które się dobrze nadają. Dobrze poszukać takich które mają plastikowe a nie metalowe obejmy. Do tego większe opakowanie sprężonego powietrza 600ml (np Active-Jet) starczy nie tylko na raz; pianka do plastików. Za 50-70zł można się nieźle obłowić i starczy na kilka razy.
Podsumowując
Pędzle - 15-20zł max w zależności co chcemy; jak ktoś chce może poszukać czegoś podobnego
http://serwisowe.com/?p=productsMore&iPr...l-1850-ESD
Powietrze duże opakowanie 600ml - ok 25zł
Pianka - 10zł
Pasta od najprostszych silikonowych termoprzewodzących (duża ilość) po droższe Arctic'i w tubkach - 10-20 zł

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

30.08.2011 22:07

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak czyścić wnętrze komputera? - thermalfake - 30.08.2011 22:07
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Monitor LCD . Czy trzeba czyścić matrycę? flatronek 1 1.217 15.08.2012 17:54
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.