Wątek zamknięty

Problem ze sterownikiem vga na XP postawionym obok W7

 
Zielczan
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #1

Problem ze sterownikiem vga na XP postawionym obok W7


Witam,

ostatnimi czasy zakupilem laptopa eMachines G630 z Windowsem 7 w wersji Home Premium 64-bit. Okazało się (po napisaniu na support producenta), ze system 64-bitowy nie obsługuje modemu. Próbowałem odpalić XP (miałem go na PC) na Virtual Boxie, okazało się, że modem i tak jest wykrywany jako dysk USB, a nie modem. Po przeczytaniu tematu z forum udało mi się pomyślnie postawić XP obok W7 i naprawić bootowanie tak, że istnieją obok siebie oba systemy. Ale pojawił sie problem - 5 urządzeń pozostało nieznanych - używając sterów z tej strony:
Sterki

udało się załadować stery do Audio, Chipsetu, WI-Fi. Problem w tym, że drivery do VGA po instalacji nic nie zmienily tj. karta jest dalej nie rozpoznana, maksymalna rozdzielczość to 1152x864 (rozmiar matrycy to 1600x900 więc skalowanie jest spore), do tego przy przeglądaniu stron internetowych, konkretniej przy przewijaniu ich obraz klatkuje, co skutkuje m.in. zmęczeniem szybkim, niekomfortowe to jest i tyle ;/. Spróbowałem też paczek od AMD - '10-8_xp32_dd_ccc_enu', '11-5_xp32_dd', '11-5_xp32_dd_ccc_ocl', ale one również nie zainstalowały sterków. Jest na to jakiś sposób? Karta w laptopie to Radeon HD 4200.

Mam też inny problem, nie aż tak wymagający naprawienia - przy instalacji XP zmieniłem w BIOSie ustawienie SATA na IDE, poskutkowało to tym, że instalacja odpaliła, ale jednocześnie wkopałem sie - teraz aby odpalić W7 muszę każdorazowo wejść do biosa i ustawić AHCI, po czym jeśli chce znowu włączyć XP to muszę przestawiać na ide. Jest to delikatnie męczące. Czy jest możliwość naprawiania tego bez reinstalacji XP instalka z zintegrowanym sterownikiem?

Z góry dzięki za ewentualne porady, Pozdrawiam.

28.05.2011 11:31

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Problem ze sterownikiem vga na XP postawionym obok W7 - Zielczan - 28.05.2011 11:31
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Linux obok Windows 8 nie będzie problemem, ale… za opłatą! Portator 3 2.497 31.07.2012 10:11
Ostatni post: DamiaX
Windows XP nie startuje obok Windows 7 d3eeex 0 2.998 25.05.2011 16:13
Ostatni post: d3eeex
Problem z partycjami Windows XP obok Windows 7 Vouch6991 5 4.727 16.02.2011 21:51
Ostatni post: Nasa
Rozwiązany Instalacja Windows XP obok Windows 7 dethmen 3 7.869 06.06.2010 11:42
Ostatni post: dethmen
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.